Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eşini bıçaklayan kocaya 12.5 yıl hapis

  Teslime TOSUN/ANTALYA, (DHA)
  30 Aralık 2009 - 11:34Son Güncelleme : 30 Aralık 2009 - 11:34

  ANTALYA'da eşi Feruştah Usta’yı kadın sığınma evinin kapısında kızının gözleri önünde 8 yerinden bıçaklayarak yaralayan Hasan Usta, 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  Düzenli bir işi olmayan, hırsızlık, kadın kaçırma, oto hırsızlığı ve yankesicilik gibi suçlardan 17 dosyası bulunan Hasan Usta, henüz 15 yaşındayken kaçırarak evlendiği 33 yaşındaki Feruştah Usta’yı iddiaya göre sürekli dövdü. Öldürülmekten korkan kadın, 12 yaşındaki kızı Halime ile 14 yaşındaki oğlu Rezar'ı da alarak evden kaçtı ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne başvurdu. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Feruştah Usta ve çocuklarına kucak açtı. Tezgahtar olarak bir mağazada işe başlayan ve çocuklarıyla bir eve çıkma hayali kuran Feruştah Usta, geçen 29 Mayıs günü mesai bitimi geldiği kadın sığınma evinin kapısında, kendisini bekleyen eşiyle karşılaştı. Hasan Usta, kızının gözü önünde eşini 8 yerinden bıçakladı. Kadın sığınma evinin güvenlikçisinin olayı fark edip, biber gazı ile müdahale ettiği saldırgan koca olay yerinden kaçtı. Göğsü ve kalbine yakın yerden bıçak darbeleri alan genç kadın günlerce hastanede kaldı. 2 ay firar eden Hasan Usta ise eşinin ‘Şikayetimden vazgeçtim’ yazılı dilekçesini vermesinden sonra polise teslim oldu ve mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.
  Eşinin şikayetinden vazgeçmesine rağmen hakkında kamu davası açılan ve Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Hasan Usta, dün görülen karar duruşmasında ‘eşini öldürmeye teşebbüs etmek’ suçundan önce ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Hasan Usta'nın cezası, indirimlerle 12 yıl 6 ay hapse düşürüldü.

  Hükmu duyunca duruşma salonunda bulunan eşine boğazını kesme işareti yapan Hasan Usta'nın yeniden eşine saldırmak istemesini jandarma önledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı