Dünya Haberleri

  Eşini aldattı kışlaya taşındı

  Ünal ÖZTÜRK / LAHEY
  15.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hollanda’da ender görülen türden bir siyasi seks skandalı patlak verdi. Özel kalem müdürüyle aşk yaşayan Savunma Bakanlığı Müsteşarı istifa etti.

  HOLLANDA’da “aile partisi” imajını yaratarak Hıristiyan Demokratlar’ın (CDA) 2006’daki seçim zaferinde önemli rol oynayan evli ve iki çocuk babası Savunma Bakanlığı Müsteşarı Jack de Vries’in özel kalem müdürü ile aşk yaşadığı ortaya çıktı.
  Bir yıldır süren yasak aşkın basına sızması üzerine eşi, De Vries’i evden attı. Kabine üyesi olarak sıkı biçimde korunması gereken De Vries, güvenli yer bulunamadığı için geçici bir süre Lahey’deki Frederiks kışlasına yerleştirildi. 30 yaşındaki Melissa adlı özel kalem müdürü de başka bir göreve atandı. Melissa’nın Afganistan’da asker olan eşi ise boşanma kararı aldı.     
  Başbakan: Şahsi meselesi
  Evlilik dışı ilişkisini itiraf eden De Vries, önce görevini sürdüreceğini, ancak  9 Haziran’da yapılacak erken genel seçimlerle ilgili yürütülen parti kampanyasında aktif rol oynamayacağını söyledi. De Vries, baskılar üzerine dün istifa etti. Hollanda Başbakanı Jan Peter Balkenende’nin yorumu ise kısa oldu: “Bu onun şahsi meselesi. Sorunu çözmeye çalışıyor. Saygı duyuyorum.”

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı