Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eşine ihanet edeni mağdur göremeyiz

  ANKARA
  15 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 15 Mayıs 2010 - 01:41

  CHP lideri Deniz Baykal’ın kasetle ilgili ‘İktidarın komplosu’ suçlamalarını yanıtlayan Başbakan Tayyip Erdoğan, “Bu milleti ayakta tutan en önemli güç, toplumsal ahlaktır. Kusura bakmasınlar, eşlerine ihanet edenleri biz mağdur göremeyiz” dedi.

  ERDOĞAN BAYKAL'A DÖNÜŞ YOLUNU KAPATTI

  İŞTE BAŞBAKAN'IN O AÇIKLAMALARI / WEB TV

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa etmek zorunda kalan Deniz Baykal’ın, “İktidarın komplosu” suçlamasına sert yanıt verdi. Dün Atina’ya gitmeden önce Esenboğa Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, şunları söyledi:

  İnkâr etmediler

  “Baştan itibaren hep komplo dedi. Bu gizli buluşma iddia ediliyorsa, bu gerçekten gerçekleştiyse, ki şu ana kadar ana muhalefet lideri böyle bir şeyi yapmadığını da söylemiyor. İsmi geçen diğer kişi de söylemiyor. Kaldı ki, biz bu işin içinde olmayacağımızı başından beri söyledik. Ama zorla bizi, bu işin içine sokma gayretine girdiler. İster istemez kenarından köşesinden bizi de buna bulaştırıyorlar. Üzüldüğüm konu şu ki, Türkiye’nin özellikle toplumsal ahlak değerleri açısından bir erozyona uğratılma gayreti var. En büyük tehlike aslında buradadır. Bu işleri meşru görme gayreti içinde olanlar var. Bu milleti ayakta tutan en önemli güç, toplumsal ahlaktır. Bunun üzerinden mağdurları oynayanlar var. Kusura bakmasınlar, böyle bir anlayışı kabul etmemiz mümkün değil. Bu tür rolü oynayanlar, eşlerine ihanet edenleri biz, hiçbir zaman bu toplumun içinde kalkıp da mağdur göremeyiz, mağdur olarak da kimseyi gösteremeyiz. Muhafazakâr toplumun ahlak değerlerinde bir erozyondur ki, sıkıntı da buradadır.”

  Erdoğan, Deniz Baykal’a ait olduğu iddia edilen görüntülerle ilgili Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) talimat verdiğine ilişkin haberlerin sorulması üzerine, “Herhalde MİT’i ana muhalefet partisi yönetiyor. Öyle anlaşılıyor. Ne olup ne bittiğini de gayet iyi biliyor. ‘Bilgilerim, belgelerim var’ diyordu. Bu bilgilerini, belgelerini neden bugüne kadar yargıya taşımadı?” dedi.

  İddiayı doğruladı

  Başbakan Tayyip Erdoğan’ın eski Basın Danışmanı Ahmet Tezcan’ın Deniz Baykal’la ilgili, “Erdoğan engellemeseydi siyasi hayatı 4 yıl önce biterdi” şeklindeki iddiası dün Ankara’da büyük yankı buldu. Erdoğan gazetecilerin, “Bu olay doğru mudur?” sorusuna, “4 yıl önce Ben Ahmet Bey’e ne söylediysem aynı konumdayım. Çünkü biz bu tür pisliklerin içerisine AK Parti olarak girmeyiz ve bundan sonra da girmeyeceğiz” diyerek içeriğine girmeden konuyu doğruladı. CHP’den yapılan açıklamada, “Bu komplo hakkında bilgisi olanları ve 4 yıl önce gündeme getirilmek istenen komployu bugün ortaya atma ihtiyacı duyanları, ne biliyorlarsa ‘Mezara gitme’ edebiyatına da sığınmadan açıklamaya davet ediyoruz” denildi. Tezcan ise ayrıntıları konuşmayacağını belirtti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı