Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eşinden boşanmak için 15 milyon YTL istiyor

  Bahri KARATAŞ/İZMİR, (DHA)
  23 Şubat 2006 - 00:00Son Güncelleme : 23 Şubat 2006 - 00:49

  İzmir'in Karabağlar semtindeki Aslan Kurşun Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Üyesi 42 yaşındaki Yıldırım Mustafa Irvana, boşanma davası açan eşi iki çocuk annesi 39 yaşındaki Ayşegül Irvana'dan 15 milyon YTL maddi ve manevi tazminat istedi.

  İZMİR'de 2000 yılında ölen Aslan Kurşun Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin sahibi Hasan Yavaş, ailesine o tarihte 115 milyon YTL miras bıraktı. Açılan davalar sonucu, miras mahkeme kararı ile yasal mirasçılar arasında paylaştırıldı. Hasan Yavaş'ın kızı olan Fabrika Yönetim Kurulu üyesi Ayşegül Irvana, 18 yıllık evli olduğu eşi Yıldırım Mustafa Irvana'dan ’şiddetli geçimsizlik’ nedeniyle boşanmak için İzmir Aile Mahkemesi'ne başvurdu.

  EVDEN AYRILDIM /images/100/0x0/55ea6d95f018fbb8f87f433f

  Urla'da Mi-Mer Köpek Eğitim ve Pansiyon Çiftliği'nin de sahibi olan Ayşegül Irvana, dilekçesinde eşi hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. Irvana, "Aramızda duygusal bağ olmadan babamın ısrarı sonucu evlendik. Evliliğimizin ilk gününden itibaren mizaç, fikir, duygu ve düşünce farklılıkları başgösterdi. Bu da evliliğimizin mutsuz bir yaşamda sürmesine neden oldu. Üç yıldır MS (Multipl Skleroz) hastası. İlaç kullanıyor. İlaçla birlikte alkol alınca kendini kaybediyor, şiddete yöneliyor. Eve gelen aile yakınlarımı kovdu. Bu yüzden annemle dört yıl küs kaldık. Bana ve çocuklarına karşı sevgisiz. Evliliğimizi daha önce bitirmek istiyordum. İki çocuğumun hatırı için bugüne kadar dayandım" dedi.

  Tüm yaşadıklarına karşın hastalığında eşinin yanında olduğunu, daha fazla dayanamayıp 11 ay önce evden ayrıldığını, ayrı yaşamaya başladıklarını dile getiren Ayşegül Irvana, "Bir arkadaşımın yanında kalmaya başladım. Korkudan çiftliğe de gidemiyorum. Psikolog desteği alıyorum. Kızlarım 16 yaşındaki F.M. ile 14 yaşındaki M.'nin velayetinin bana verilmesin istiyorum" dedi.

  Yıldırım Mustafa Irvana ise cevap dilekçesinde, eşinden boşanmak için 10'u maddi 5'i manevi toplam 15 milyon YTL tazminat, kızları için de 2'şer bin YTL tedbir nafakası istedi. Velayetlerinin de kendisinde bırakılmasını talep etti. Yıldırım Mustafa Irvana, dilekçesinde, şunları söyledi:

  PSİKOLOJİK DESTEK ALDIK

  "Eğer babasının ısrarı ile bu evlilik sürmüş olsaydı bu dava şimdi değil, beş yıl önce açılmış olmalıydı. İkimiz de kendimizi iyi hissetmediğimiz zaman birlikte gidip psikolojik destek aldık. Benim hakkımda verilmiş hiçbir akıl hastalığı raporu veya teşhisi yoktur. İlaç kullandığım doğrudur. Bu ilaçı doktorum yeşil reçeteyle veriyor. MS hastalığım var, ama bu benim hayati faaliyetlerimi sürdürmeye engel değil. Alkolü de her insanın kullandığı miktarda almaktayım. Annesi ve ailesiyle görüşmelerine hiçbir zaman engel olmadım."

  Yıldırım Mustafa Irvana, dilekçesinde eşinin köpek çiftliğinde eğitmenlik yapan Romen uyruklu T.A.B. ile kendisini aldattığını da iddia etti. İkisinin birlikte Romanya'ya tatile gittiğini öne sürdü. Geçen yıl açılan davada İzmir Aile Mahkemesi psikolog ve pedagogları, taraflar ile iki çocuklarını dinledi. Daha sonra hazırlanıp mahkemeye gönderilen raporda, çocukların velayetinin anneye verilmesinin daha uygun olacağı belirtildi. Dava henüz sonuçlanmadı.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı