"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Eşimin ihanetini affettim şimdi çok huzurluyum

Sevgili Güzin Abla, bundan altı ay önce aldatıldığımı öğrendim. Sadece üç yıldır evliydik ve son derece de mutluydum.

Tam da çocuk yapmayı düşündüğümüz bir dönemdi üstelik. Eşimin telefonunda bir kadının gönderdiği “aşkım” diye başlayan mesajları gördüm. Sonra da maillerine baktım ve gece gündüz aynı kızla yazıştığını, onun biz evlenmeden hemen önce ayrıldığı, kız arkadaşı olduğunu öğrendim.
Büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. ılk önce, eşim dahil hiç kimseye bir şey belli etmedim. Sakin bir şekilde olayı sindirmeye çalıştım. Nerede hata yapmıştım; bu kadar mutluyken ne olmuştu? Sonra eşimden anlatmasını istedim, önce inkar etti sonra kabullendi.
Kız evlendiğimizden beri ara ara ona mesajlar atıyormuş. Devamlı kendini hatırlatmaya çalışıyormuş. Bir kere bir kafe de görüştüklerine, onun haricinde hiç yan yana gelmediklerine dair yemin etti.
Evet deli gibi pişmandı. Eşimin şehir dışına çıktığını söyleyerek bir hafta kadar ailemin yanında kaldım, kimseye de bir şey anlatmadım. Sadece eski bir dostumla paylaştım yoksa delirebilirdim.
Arkadaşım beni sakinleştirdi, eşimin bir anlık zaafa düşerek hata yapması yüzünden evliliğimi bitirmemem gerektiğini söyledi. Belki de duymak istediğim şeyleri söylediğinden içim biraz rahatladı. Çünkü eşimi gerçekten seviyordum ve onunla mutluydum. O da bir akşam beni almaya geldi, dönmemi istediğini söyledi.
O akşam eve döndüm ve bu konuyla ilgili tek bir söz bile etmedim. Kaldığımız yerden daha mutlu bir şekilde devam ettik.
Şimdi hamileyim ve döndüğüm için de çok huzurluyum. Eşimin pişmanlığına inandım, artık ona güveniyorum. O kız da böyle ilişkilerle hayatını mahvetmeye devam edecektir, eminim.
Buna benzer olayları yaşayan herkese tavsiyem, her şeyi yakıp yıkmadan önce sükûnetlerini koruyabilmeleri. Mümkünse aklıselim sahibi kişilerden akıl almaları. Ben şimdi mutluyum, herkese de mutluluklar diliyorum.
 Rumuz: Pınar b.

Seni gönülden kutluyorum kızım, gerçekten pire için yorgan yakmamışsın, acele ve yanlış bir karar vermemişsin.
O kızın ekmeğine yağ sürmemişsin. Çünkü onun amacı, yuvanızı yıkmakmış. Ve en önemlisi eve döndükten sonra, bir daha asla bu konuyu açmamış olman; buna gerçekten şapka çıkarılır.

 

X