"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Eşimin gözü işinden başka şey görmüyor

Güzin Abla

Rumuz Acılarım

SEVGİLİ Ablacığım, sekiz yıllık evli, üç çocuk annesi bir kadınım. Üçüncü bebeğim yeni doğdu. Eşim aslında fena insan değildir. Ama hayata hemen hemen sıfırdan başladı, bir nakliye firması kurdu. İşleri iyi, halimiz vaktimiz yerinde şükür. Gelin görün ki, evlilik hayatımız yok oldu. Eşimin gözü işinden başka şey görmüyor. Gece gündüz, cumartesi, pazar cep telefonuyla işini yönetiyor. Bana hiç vakit ayırmıyor, çocuklara dönüp bakmıyor. Bıktım usandım. Ne yapmalıyım?

CANIM Kızım, işte görüyor musun hayatta her şeyin bir bedeli var. Kocan, genç yaşta size iyi bir hayat sağlayabilmek için, dediğin gibi sizi maddi bakımdan rahat ettirmek için, canını dişine takmış çalışıyor. Ailelerini geçindirmek zorunda olan bütün erkekler giderek daha zor şartlar altında çalışmak zorunda. Eşlerinin işkolik olmasından yakınan kadınların sayısı hızla artıyor. Özellikle iş temposunun hızı, insanların birbirleriyle sürekli yarışması Amerikalı kadınları isyan ettiriyor. Bizde de durum aynı sanırım. İşyeri sahibi olmak, işçi çalıştırmak sorumluluk ister. Kocan bu düzeni sürdürmek için çok çalışıyor olmalı. Ne yapacaksın, en iyisi ona biraz da sizi düşünmesi, size biraz olsun zaman ayırması için tatlı tatlı sitem et, ama sakın dır dır edip, adamcağızın başının etini yeme.

X