"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Eşimden intikam almak için arkadaşıyla ilişkiye girdim

Eşimi evimizde başka bir kadınla yakaladım. Sonra onu affettim. İntikam almak için de bir arkadaşıyla ilişkiye girdim. Şimdi o adamla arada sırada beraber oluyorum.

Sevgili Güzin Abla, ben 25 yaşında, oldukça güzel bir kadınım. Bir senedir evliyim. Eşimle ilişkimiz çok iyi gidiyordu, ta ki onu bir kadınla kendi evimizde yakalayıncaya kadar. Hem de kendi yatağımda...
Şoka girdim, ne yapacağımı bilemedim. Kapıda öylece kalakaldım. Sanki dünyam başıma yıkıldı. Hemen terk ettim orayı.
Bir haftalığına ailemin yanına gittim. Tabii onlara anlatamadım neler olduğunu. “Tatile çıktım, sizi çok özledim, biraz sizde kalmak istiyorum” dedim.
Bir hafta boyunca telefonum hiç susmadı. Eşim her gün aradı ama açmadım. Benim için ölmüştü o...
Sonunda onu affetmeye karar verdim, eve geri döndüm. Ama eşime çok soğuk davrandım, içimde ona karşı kin vardı.
Eşim bir gün bir arkadaşını akşam yemeğine getirdi. Arkadaşı yakışıklı bir beydi. Yedik, içtik, güldük. Sonra eşim onu daha sık getirmeye başladı bize.
Arkadaşı bir gün yine geldi. O gün eşim evde yoktu. “Sürpriz yaptım” dedi. Ben de içeriye davet ettim, kapıdan yollamak istemedim.
Geldi, oturup konuştuk. Sonra öpüşmeye başladık, ardından ilişkiye girdik.
Eşimden intikamımı aldım, içimde bir ferahlama oldu. Şimdi arada sırada beraber oluyoruz. Eşimden ayrılmayı düşünüyorum ama o “Bekle, aceleye getirme” diyor.
Sizce ne yapmalıyım Güzin Abla? Eşime her şeyi anlatmalı mıyım? Hemen boşanmalı mıyım?
Rumuz: İntikam duygusu

Sevgili kızım, bence hemen boşanmalısın. Bu adama güvenip güvenmemen önemli değil, hem eşini aldattığın hem de artık onunla aranızda hiçbir şey kalmadığı için boşanmalısın.
Kadınlar erkeklerden çok farklıdır. Erkekler eşlerini ya da beraber oldukları kadını sevseler de bir başkasıyla olabilirler rahatlıkla.
Kadın ise öyle değildir. Sen bir başka erkeğin yatağına girebiliyorsan, onu arzuluyorsan, eşin senin için bitmiş demektir.
Buna sırf intikam alma duygusuyla başlamış olsan bile, sonuçta devam ediyorsun. Bu çirkin duruma boşanarak bir son vermelisin.
Ancak eşine bunları anlatmanı tavsiye etmem. Belli mi olur, belki kendini suçlu görmez, “Ben erkeğim, yapabilirim ama sen yapamazsın” der ve tutup seni öldürmeye kalkar! Son zamanlarda kadınları öldürmek moda oldu ya!

İlk görüşte aşık oldum

Merhaba Güzin Abla, bu mektubu size yazmadan önce çok düşündüm. Aşık olduğum genç, sizin sıkı bir takipçiniz.
Benim ona karşı hislerimi anlamasından korkuyordum. Fakat bir kız arkadaşım duygularımı korkmadan dile getirmeyi öğretti bana. Şimdi yardımınıza ihtiyacım var.
Onunla bir partide karşılaştık. Birinden ilk görüşte bu kadar etkilenebileceğimi hiç düşünmezdim. Ben aslında kelimenin tam anlamıyla soğuk nevalenin tekiyimdir. Ondan hoşlandığımı azıcık bile belli ettiğimi sanmıyorum.
Oysa o sürekli yakınlaşma girişimi içindeydi. O akşam gitar çalıp şarkı söyledik beraber.
Ama o günden sonra bir kere bile görüşemedik. Zaten telefon numaralarımızı da vermedik birbirimize. Şimdi ondan haber alamadığım için çok üzülüyorum.
Bir daha karşılaştığımızda nasıl davranmalıyım? Kendimi hemen ele vermek istemiyorum, ne yapmam gerekir? Hayatımda ilk defa bu kadar az tanıdığım birine aşık oldum. Benim için tavsiyeleriniz çok önemli.
Bazılarının problemlerinin yanında benimkinin çok basit kaldığının farkındayım, fakat inanın benim için önemli bir durum.
Rumuz: İlk görüşte aşka inanan kız

İyi ya madem ona böyle ilk görüşte aşık olmuşsun, o da benim sıkı bir takipçim olduğuna göre bu yazıyı okuyunca eminim seni hatırlayacaktır. O da hâlâ seni düşünüyorsa, seni bir şekilde arayıp bulabilir. Sonuçta müşterek arkadaşlarınız da var.
Bence seni ararsa, onu reddetmemelisin.

X