"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Eşimden cinsel sorunlarımız yüzünden soğudum

Eşimle birbirimizi severek evlendik. Yaklaşık sekiz yıldır evliyiz. Ancak eşimin cinsel sorunları yüzünden ondan çok soğudum, boşanmayı düşünüyorum.

Sevgili Güzin Abla, yaklaşık sekiz yıllık evliyim. Beş yaşında bir oğlum var. Eşimle birbirimizi severek evlendik. Yaşadığımız cinsel sorunların ilk evlendiğimiz yıllarda pek farkında değildim ama yıllar geçtikçe beni rahatsız etmeye başladı.
Eşimle ilişkimiz beni hiç heyecanlandırmıyor artık. Çünkü eşim beni okşamadan, hazırlamadan, direkt olarak icraata geçip bir iki saniyede de orgazma ulaşıyor. Sonra da kendi ölü gibi yatarken, kendi kendimi orgazma ulaştırmamı istiyor.
Ben de artık başka erkekleri hayal etmeye başladım. Bu sadece hayal ama yine de vicdan azabı duyuyorum. Ama artık bana dokununca bile bir şey hissetmiyorum. Bunu defalarca kendisiyle konuştum. Ben, “doktora başvuralım” dedimse de o kendisinde bir eksiklik hissetmiyor, kendine çok güveniyor. Çok sıkıldım, ayrılmak istiyorum. Ne dersiniz sevgili ablacığım; sizce çok mu bencil biriyim? Bana ne önerirsiniz?
Rumuz: Mutlu olmak hakkım

Güzel kızım, her kadının evlilik hayatında cinsel mutluluğu araması elbette çok doğal.
Evliliğin en önemli koşullarından biri de yatakta birbirini tamamlamak, bütünleşmek değil midir? Eğer bu konuda bir şeyler yanlış giderse, o evlilikte huzur olmaz.
Genç bir çiftin cinsel yaşamı iyi gitmemeye başlarsa, o evlilik de çatırdamaya başlar. Bu nedenle yakınmanı çok doğal karşılıyorum. Eşinin ise bu konuda duyarsız kalıp seni kendisinden uzaklaştırdığını fark etmemesi akıl almaz bir şey. Burada sen değil asıl bencilce davranan eşin bence.
Onu defalarca uyarmışsın, bu konuda seni dinleyip bir uzmana başvurmanız gerekiyor. Erkeklerin bu durumu günümüzde çok sık rastlanan bir sorun ama artık çözümsüz de değil...

X