"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Eşim dışında birinden çocuk istiyorum

Sevgili Güzin Abla... İşyeri ortamında hepimiz sizi beğeniyle takip ediyoruz. Değişik sorunlar karşısında, çözümlere yönelik düşünceleriniz sizden yardım istememde etkili oldu. Deşifre olmamak için isim ve yer belirtmeden anlatacağım. Hayatımda yolun yarısına girmeme bir-iki sene kaldı. 30 yaşıma gelmiştim, sevebileceğim birini bulmaktan ümidimi kesmişken karşıma çıkan ilk kızla mantık evliliği yaparak, belki de biraz sevgi karışımıyla evlendim.

Eşime karşı hep saygılı oldum, hálá da öyleyim. O da bana karşı saygılı ve beni çok seviyor. Bu bana yeter sanıyordum. Ama hayatımda hep eksik bir şeyler vardı. Çözemiyordum. Belki çocuk özlemi, belki başka bir şey... Bazen kısa süreli ağlama nöbetleri geçirip, gözyaşlarımı içime akıtırdım ama nedenini asla çözemezdim.

Artık ağlamıyorum... Yeni işyerimde bir arkadaşım var, onu tanıdıkça sevdim. Sevdikçe bağlandım. Hayatımda ilk defa sevdim ve ondan çocuk sahibi olmak istedim. Olanları kendisine de anlattım. Evli olmasam belki o da beni sevecek ama şu durumda bir şeyler söyleyemiyor.

Onunla sıradan bir arkadaş olmak zoruma gidiyor. Hayatımda ilk defa birini böyle seviyorken, onsuz yaşamak anlamsız geliyor bana. Her an onu düşünmekten alamıyorum kendimi. Yanımdayken bile o kadar uzakta olduğunu hissediyorum ki... O ise hiçbir zaman gerçek duygularını benimle paylaşamıyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, lütfen bana yardımcı olun. Fikirlerinizi köşenizden onunla beraber okumak istiyorum, yayınlarsanız mesut ve bahtiyar olacağım.


<ı>á RUMUZ: KAYA GİBİ BİR AŞK

Sevgili oğlum, her ne kadar beni kullanarak sevdiğin kıza aşkını ispat etmeye çalışmışsan da, bu yaptığının pek de hoş olmadığını söylemek zorundayım. Evet, sevgine saygım var. Evet, ilk kez gerçek anlamda sevdiğine de inanıyorum... Ama ne fark eder?

Bu genç kıza ne vaat ediyorsun? Boşanmayı düşünüyor musun? Eşini manen aldattığına, fiziksel olarak da aldatmak üzere olduğuna göre, bundan sonraki hayatında eşinin nasıl bir yeri olacağını düşünüyorsun? Ya bu genç ve hiçbir günahı olmayan, sadece senin sevgin karşısında şaşkın durumdaki genç kızın geleceği hakkında ne düşünmektesin? Ondan çocuk yapmayı hayal ediyormuşsun. Bu nasıl olacak? Umarım evlilik dışı bir çocuk dünyaya getirme sorumsuzluğuna girişmezsin.

Kafanı önüne koy, ayakların yere bassın. Gerçekleri görmelisin; eğer bu genç hanıma gerçek bir yuva sunabileceksen, onunla resmen evlenebileceksen, bu gücü kendinde buluyorsan, bu beraberliğe yelken aç... Yoksa bence ondan uzak durmalısın.

Hem benimle hem kardeşimle ilişki kurmuş

Ablam, derdim benim erkek arkadaşımla ilgili. O hem benimle hem de kız kardeşimle ilişki kurmuş. Bunu geç de olsa öğrendim ve duyar duymaz ondan ayrıldım. Kız kardeşimi de uyardım ama o bana "Kadın olsaydın da erkeğini tutmayı bilseydin" diye abuk sabuk bir cevap verdi.

Eski erkek arkadaşıma kız kardeşimden ayrılması gerektiğini söylediğimde, kız kardeşimle evleneceğini söyleyip, bana da "İstersen seni de kuma alayım" dedi. Şok oldum. Şimdi bu durum çok zoruma gidiyor. Sanırım evlenecekler de... Sizce bu nasıl bir insanlık anlayışı!

<ı>á RUMUZ: DÜŞKÜN


Kızım, asıl bu nasıl bir kız kardeş? Aklım almadı, şaştım kaldım. Tabii o soysuz adamı hiç düşünme bile... Böyle bir insandan kurtulduğun için şükretmelisin. Ya bilemeyip de evlenseydin! Eminim seninle evliyken, kız kardeşinle ilişki kuracaktı. Onun da yapısı ortada, o da bu işe "hayır" demeyecekti. Bence bu ikisi birbirini bulmuşlar. Kız kardeşin şu anda yanlışının farkında değil, ama umarım bu yaptığını çok kötü bir şekilde ödemez. Annenin bunlardan haberi var mı?

Zayıf erkekler seks konusunda güçsüz mü

Merhaba ablacığım. Bir hanım arkadaşım var, o sana yazmaktan çekindiği için ben yazıyorum. Sorunu aslında büyük değil ama kafasını çok meşgul ediyor. Kocası oldukça zayıf (1.75 boyunda ve 55 kiloda)...

Eşinin zayıf olmasından dolayı sekste de daha güçsüz olduğuna inanıyor.

Açıkçası bunu hissetmiş ama eşine açıkça söyleyemiyor. Sence bu doğru olabilir mi? Yani zayıf erkekler, iri erkeklere nazaran seks konusunda daha mı güçsüz olurlar?


<ı>á RUMUZ: MERAKLI

Doğrusu kızım, ben bir seks uzmanı değilim. Ancak genel sağlık açısından, yılların gazetecisi olarak edindiğim bilgilere dayanarak sana bir açıklama getirebilirim. Erkeklerin cinsel gücünün, iri yarı olmalarıyla, cüsseli olmalarıyla ya da zayıf olmalarıyla hiç ilgisi olmadığını söyleyebilirim. Kısacası bu bir ölçü değildir.

Zayıf ama sağlıklı ve cinsel yaşama meraklı pek çok erkek olabildiği gibi, iri yapılı olduğu halde eşini hiç de mutlu edemeyen erkekler de vardır. Örnek olarak Frank Sinatra’yı gösterebiliriz. Çok zayıf bir yapıya sahip olan ufak tefek sanatçı, Ava Gardner başta olmak üzere o dönemin birbirinden güzel seks tanrıçalarıyla büyük aşklar yaşamıştı. Sevgili ve eş listesi de oldukça kabarıktı. Aksine, uzmanlar fazla kilolu, özellikle de göbekli erkeklerin cinsel açıdan güçlü olamayacaklarını söylerler.
X