"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Eşim 28 yıl sonra aniden yatak odasını ayırdı

Eşimle 28 yıl boyunca hiçbir ciddi sorun yaşamadık. Ama o son dönemde benimle aynı odada yatmamaya başladı. Nedeni benim horlamammış...

Güzin Abla, 28 yıldır evliyim. Çocuklarımız var, hepsini çok güzel yetiştirdik.
Eşimle aramızda bugüne kadar hiçbir ciddi sorun yaşanmadı. Bunca yıl iyi kötü idare ettik birbirimizi.
Eşim saygılı bir insandır, ben de ona karşı saygımı asla kaybetmedim.
Ancak son zamanlarda benimle aynı odada yatmaktan vazgeçti. Buna benim horlamamı gerekçe gösteriyor. Rahatsız oluyormuş, uyuyamıyormuş.
Ben horladığımın farkında değilim ama bir ihtimal doğru olabilir. Yine de eşimin bu davranışı beni çok üzdü, çok kırdı. Sizce ne dersiniz, ne yapabilirim?
Rumuz: Elçin

Sevgili okurum, umarım bu bahane doğrudur. Siz gerçekten de horluyorsanız ve eşiniz bu yüzden rahatsız oluyorsa çok da önemli değil. Hemen bir kulak burun boğaz uzmanına gider, muayene olursunuz. Şimdi horlamanın nedenlerini uyku laboratuvarlarında araştırıyor, çaresini de buluyorlar.
Horlama bazen geniz eti, bazen küçük dilin biraz fazla uzaması, bazen de burun tıkanıklığı gibi nedenlere bağlı olabiliyor. Tedavisi de günümüzde hem kolay, hem de mümkün.
Ancak benim yine kuşkucu damarım tuttu. Eşinizin bu davranışının altında yatan başka nedenler de olabilir...
Eğer siz de böyle bir şeyden kuşku duyuyorsanız, ya başınızı kuma gömüp deve kuşunu oynamayı seçer ve durumu idare edersiniz ya da onunla her şeyi ortaya dökebilecek cesur bir konuşma yapmayı tercih edersiniz. Ben konuşmanızdan yanayım ama seçim tamamen size ait...

Hamile kalmaktan korkuyorum

Herkesten gizlediğim çok önemli bir sorunum var ablacığım. Benim birkaç aydır birlikte olduğum biri var. Onu gerçekten sevdiğimi hissediyorum. O 26 yaşında, bense 18’imi yeni doldurdum.
Biz bir süredir cinselliği paylaşıyoruz. Onunla hemen hemen haftada bir birlikte oluyoruz. Ama doğum kontrolü konusunda çok bilgisizim.
Şimdiye kadar annem dahil hiç kimseyle bu konuları konuşmadım, daha hiç kadın doğum uzmanına gitmedim. Bu yüzden korkuyorum.
Pat diye hamile kalırsam ne yaparım? Aileme ne derim? Beni asla affetmezler. Sizce ne yapabilirim?
Rumuz: Kapris

Sana “Daha çok gençsin, bu işler için de çok erken, zarar görebilirsin” gibi bildik öğütleri sıralamak istemiyorum kızım...
Günümüzde gençlerin eskiye oranla çok daha fazla birliktelikler yaşadığının farkındayım.
Bu benim pek hoşuma gitmese de, sanırım artık eskiye dönmek için çok geç.
Madem başından büyük işlere bulaşmışsın, bari oyunu gerektiği gibi oyna... Kısacası evlenmeden önce hamile kalmak gibi bir felaket yaşayacağına, doğum kontrol yöntemlerini öğren.
Aile planlaması dernekleri ve kadın doğum klinikleri, günümüzde kullanılan her türlü yöntemi öğretiyor, uygulatıyorlar.
Hatta bunu birlikte öğrenmenizde yarar var. Erkek arkadaşının böyle bir sorumluluktan kaçmasına izin vermemelisin. Umarım, seninle gönül eğlendirmiyordur...

X