Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eşi tarafından öldürülen kadın toprağa verildi

  Seçkin KIRARSLAN/ZONGULDAK, (DHA)
  14 Kasım 2009 - 16:39Son Güncelleme : 14 Kasım 2009 - 16:39

  ZONGULDAK'ta, eşi 33 yaşındaki Cihangir Topçu tarafından öldürülen 4 çocuk annesi, 32 yaşındaki Yeter Topçu, gözyaşları arasında toprağa verildi. Sebahattin Topçu, gelininin cenazesinde gözyaşlarına boğulurken, “Buna sebep olanların gözü kör olsun” diyerek ağıt yaktı.

  Geçen pazar günü ortadan kaybolan Yeter Topçu'nun, eve geç geldiği için tartıştığı eşi Cihangir Topçu tarafından gece odasında uyurken boğazı kesilerek öldürüldüğü, cesedinin parçalara bölünerek kömürlüğe konulduğu ortaya çıktı. Eşinin bacaklarını evdeki kömür sobasında yaktığı belirlenen Türkiye Taşkömürü Kurumu Üzülmez Müessese Müdürlüğü'nde temizlik görevlisi olarak çalışan Cihangir Topçu, dün akşam tutuklandı. Olayın ardından, cinayeti bildikleri halde gizledikleri iddiasıyla gözaltına alınan şüphelinin babası Sebahattin, annesi Fatma ve kardeşi Muhammet Topçu ise, komşusu M.S. ve Yeter Topçu'nun aşk yaşadığı iddia edilen E.K. ile birlikte tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Yeter Topçu’nun cenazesi, bugün Çaycuma İlçesi Yakademirciler Köyü'nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Yeter Topçu için, Yakademirciler Köyü Camii'nde öğle namazı ardından cenaze namazı kılındı. Çaycuma Belediye Başkanı AK Parti'li Mithat Gülşen'in de katıldığı cenaze namazı ardından Yeter Topçu'nun tabutunu, yakınları ve köylüler ile birlikte omuzlayan kayınpederi Sebahattin Topçu, gözyaşlarını tutamadı. Topçu, “Yavrum, içim acıyor. Ben sizsiz ne yapayım? Ah yavrum, kıymetli yavrum” diyerek ağıt yakarken yürümekte güçlük çekti. Sebahattin Topçu, köylüler tarafından bir araca bindirilerek mezarlığa götürüldü. Yeter Topçu'nun cenazesi, omuzlarda köy mezarlığına taşındı. Cenazenin toprağa verilmesi sırasında Yeter Topçu’nun kardeşleri Ali ve Taşkın Çokan, amcası Nadir Çokan da gözyaşlarına boğuldu. Gelininin mezarına toprak atan Sebahattin Topçu, “Buna sebep olanların gözü kör olsun. Yavruların evde yapa yalnız. Yavrum boynun mu koptu? Dayanamıyorum, yüreğim yanıyor” diyerek ağladı. Yeter Topçu’nun cenazesi, dualarla defnedildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı