Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eşi: Silahı elinden bırakmadı

  Hürriyet Haber
  08.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme: 08.07.1999 - 00:01

  Devlet Bakanı Hikmet Uluğbay'ın intihar girişimi hakkında hazırlık soruşturması başlatan Ankara Cumhuriyet Savcılarından Tayfun Sağıroğlu, Uluğbay'ın eşi Nedret Uluğbay ve oğlu Burak'ın ifadelerini aldı.

  İntihar girişiminin gerçekleştiği evi ve özellikle yatak odasını inceleyen Sağıroğlu, şunları söyledi:

  ‘‘Hazırlık tahkikatı sürüyor. Delilleri tam toplayamadık. Olay yatak odasında 00.45'te gerçekleşiyor. Eşi o sırada salonda televizyon seyrediyor ve televizyon başında uyuyormuş. Silah sesini duyup, girişimi ilk farkeden oğlu oluyor. Olayda şüpheye pek yer yok. İntihar veya tedbirsizlik olabilir. Eldeki bulgulara göre olay intihar görünüyor. Uluğbay'a isabet eden kurşun tek. Çeneden girip alından çıkmış. Ancak, tavanda iki kurşun izi var ve iki de kovan bulundu. İkinci kurşun isabet etmemiş. Elimize kriminal belgeler gelmedi.’’

  Savcı Sağıroğlu, sorumuz üzerine, Uluğbay'ın eşi ve oğlunun çok üzgün olduklarını söyledi. Sağıroğlu, Uluğbay sağlığına kavuşunca kendisinin de ifadesini alacağını sözlerine ekledi.

  Nedret Uluğbay, Cumhuriyet Savcısı Tayfun Sağıroğlu'na şu ifadeyi verdi:

  ‘‘Eşim, saat 00.45 sıralarında çalışma odasındayken bir el silah sesi duyduk. Ses üzerine oğlum Burak'la birlikte odaya koştuk. Eşim kanlar içinde yerde yatıyordu. Eşim buna rağmen silahı elinden bırakmamıştı ve ikinci kez ateşlemek için uğraşıyordu. Eşim silahı ikinci kez ateşledi ancak bu mermi boşa gitti. Bunun üzerine oğlum tabancayı eşimin elinden aldı.’’  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı