« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Eşi olmayan bir tunuva"

Kadınlar teniste dünyanın en prestijli turnuvalarından biri olan ve bu yıl İstanbul'da düzenlenmesi planlanan WTA Championships'e katılacak isimler, biri haricinde belirlendi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Dünya sıralamasının ilk 8 isminin katılımıyla, 25-30 Ekim arasında Sinan Erdem'de düzenlenecek turnuvaya katılmayı garantileyen son iki isim, Rus Vera Zvonareva ile Avustralyalı Sam Stosur oldu.
Toplamda 4 milyon 900 bin dolar ödülün dağıtılacağı turnuvaya katılmayı daha önce, Caroline Wozniacki, Maria Sharapova, Petra Kvitova, Victoria Azarenka ve Li Na garantilemişti.

WTA Başkanı Stacey Allaster, “Vera ile Sam'i, İstanbul biletini garantiledikleri için kutluyorum. WTA'nın en tutarlı tenisçilerinden biri olan Vera, Championships'e 5. kez katılma hakkını kazandı. Sam'in, geçen ay yapılan ABD Açık'ı kazanması, sezonun en parlak başarılarından biri oldu. Her iki tenisçiden de İstanbul'da mükemmel performans bekliyorum” diye konuştu.

Vera Zvonareva da açıklamasında, “Championships'e tekrar katılacak olmak mükemmel bir duygu. Bu, benim iyi bir sezon geçirdiğimin göstergesi. İstanbul biletini almış olmaktan gurur duyuyorum” dedi.
Championships'e iki yıl üst üste katılma başarısını gösteren Avustralyalı Stosur ise, bundan heyecan duyduğunu, organizasyon hakkının İstanbul'a verildiği ilk yıl burada bulunacak olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.
Stosur, “Eşi olmayan bir başka Championships turnuvasında oynamayı iple çekiyorum” diye konuştu ve mükemmel geçirdiği sezonu en iyi şekilde sonlandırabilme şansına sahip olduğunu belirtti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler