Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eşi eve dönmeyince kendini vurdu

  Doğan ÇİZMECİ/TURGUTLU (Manisa), (DHA)
  22.04.2009 - 12:15 | Son Güncelleme: 22.04.2009 - 12:15

  MANİSA'nın Turgutlu İlçesi'nde, 2 gün önce ikiz kızlarını da alarak evi terkeden eşini dönmeye ikna demeyen 30 yaşındaki Mehmet Kodat, kendini tabancayla omzundan vurarak yaraladı.

  Müteahitlik yapan babasının yanında çalışan Mehmet Kodat'ın eşi 25 yaşındaki Huriye Kodat, eşiyle aralarındaki şiddetli geçimsizlik nedeniyle ikiz kızlarını da alarak, 2 gün önce babasının evine gitti. Dün gece yarısı kayınpederinin Altay Mahallesi, Bilge Sokak'taki evine giden Mehmet Kodat eşi ve çocuklarını görmek istedi. Ancak kayınpederi, kızı ve torunlarının İstanbul'da olduğunu söyleyerek, görüşmelerine izin vermedi. Bunun üzerine öfkelenen Kodat, belinden çıkartığı ruhsatsız tabancasıyla havaya 7 el ateş etti. Silah sesini duyan çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine polis ekipleri geldi. Polisi gören Mehmet Kodat, yaklaşmaları halinde kendini vuracağını söyleyerek, tabancayı başına dayadı. Polis, yaklaşık 1.5 saat süreyle Kodat'ı intihardan vazgeçirmeye çalıştı.

  EŞİNDEN OLUMSUZ YANIT ALINCA

  Polis, Mehmet Kodat'ı eşi Huriye'yle telefonda görüştürdü. Mehmet Kodat, “Bazı hatalarım oldu. Eve dönmeniz halinde bunu tekralamayacağım. Seni seviyorum” dedi. Ancak, buna rağmen eşinden olumsuz yanıt alan Kodat, çevredekilerin ve polisin şaşkın bakışları arasında sol omzuna dayadığı tabancayı ateşledi. Kanlar içinde yere yığılan öfkeli koca ambulansla Turgutlu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumu iyi olan Kodat, tedavisinin ardından bugün öğle saatlerinde taburcu edildi.

  Daha önce de benzer şekilde intihar girişiminde bulunan Mehmet Kodat'ın, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde de bir süre tedavi gördüğü belirtildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı