ERZURUM HABERLERİ

Esgiad’dan İstikrar Vurgusu

IHA
20 Ekim 2015 - 11:42Son Güncelleme : 20 Ekim 2015 - 11:43

ESGİAD BAŞKANI M. NURİ ALİM

IHA

Erzurum Stratejik Girişimci İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Alim, Türkiye’nin çok hassas bir dönemin içerinden geçtiğini belirterek, “Ülkemizin kısır döngüler arasında vakit kaybetmek gibi bir lüksü yok, Yerli ve yabanının gözü kulağı 1 Kasım seçimlerine dikmiş durumda. Siyasi ve ekonomik istikrar için kaybedecek tek bir günümüz dahi yoktur. Bu hassas seçim sürecinde tüm siyasi parti liderlerinin sağduyu ile hareket etmeleri bizim ve tüm iş dünyasının ortak beklentisidir” dedi.
Türkiye’ deki Ekonomik büyümenin ve ihracat artışının sürdürülmesinde istikrarın kilit öneme sahip olduğunu anlatan Mehmet Nuri Alim, “Ekonomi yine ülke gündeminde birinci madde olmayı sürdürmeli. İş dünyası olarak öncelikle yönetimde istikrar istiyoruz. Bu nedenle istikrarı olumsuz etkileyebilecek her konunun iş dünyası açısından tedirginlik oluşturduğunu görmekteyiz. Bu açıdan bakıldığında önümüzü ne kadar görebiliyorsak, hedeflerimiz de o kadar doğru belirlenebilir ve ulaşılabilir olur. Önümüzdeki aylarda bilhassa talep daralmasına bağlı olarak reel sektörde belli sıkıntılar yaşanacağı görülmektedir ancak uzun vadede ekonomimizin büyüklüğü, ülkemizin genç ve dinamik nüfus yapısı ve müteşebbisimizin sorunlara çözüm bulmadaki gayret ve yeteneği ile her türlü zorluğu aşacağımızı düşünüyorum. Ülkede siyasi ve ekonomide güven için tüm parti liderlerini bu süreçte çok dikkatli olmalarına ve ülkemizin siyasi ve ekonomik menfaatleri doğrultusunda kenetlenmeye davet ediyorum. Bu Yaşanılan süreçte iş adamlarının, Türkiye ekonomisi ve toplumu adına umutsuz olmaması gerektiğini, Terörün öncelikli hedefinin toplumsal umutsuzluk ve kaos oluşturmak, ülkenin gücünü yıpratmak olduğunun bilincindeyiz. Bizler umudumuzu yitirmeyeceğiz. İş dünyası umudunu kaybederse, Türkiye ekonomisi kaybeder. Biz iş adamları olarak, yaşanan bu kaosa rağmen üretmeye ve moral aşılamaya devam edeceğiz, etmek de zorundayız. İş dünyasının demoralize olmaması, kendisini içe kapatmaması gerekir. Çünkü iş dünyası kendini kapatırsa ticaret yavaşlar ve ekonomik çarklar durur. Duran ekonomiyi yeniden harekete geçirmek çok zordur. ESGİAD olarak bizler, yapıcı ve olumlu tarzımızı bundan sonra da sürdüreceğiz. Toplum olarak da bunu başarırsak milli hedeflerimize ulaşabilir, daha güçlü bir Türkiye’yi hep birlikte oluşturabiliriz” diye konuştu.
“Türkiye olarak, yerli otomobil üretiminde gösterdiğimiz cesareti yine başka bir alanda yani nükleer enerji santralleri ile de göstermesi Türkiye’nin gücünü göstermektedir” diyen Mehmet Nuri Alim, “3. nükleer santral projesi ile çok önemli bir yol kat ettik. Bu santrallerin bugüne kadar kurulamaması ülkemizi enerjide dışarıya mahkum etmişti. Kurulacak bu santraller ile her yıl enerjiye ödediğimiz milyarlarca dolar hazinenin kasasında kalacak ve cari açık ile mücadelemizde önemli bir çıktıyı bertaraf edecektir.” Dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Esgiad’dan İstikrar Vurgusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 11 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Esgiad’dan İstikrar Vurgusu haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:31
  • Guneş
   05:22
  • Öğle
   12:30
  • İkindi
   16:17
  • Akşam
   19:16
  • Yatsı
   20:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı