Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Eserleri Sofa’da sergilenecek

Ressam Timur Kerim İncedayı, Türkiye’deki ikinci büyük sergisini Akbank Private Banking sponsorluğunda gerçekleştiriyor.

İncedayı’nın iki yıldır üzerinde çalıştığı 70 eserinden oluşan “Sonsuzlukla Diyalog”, 14-23 Kasım günleri arasında Nişantaşı’ndaki The Sofa Hotel’de sergilenecek. Tüketim toplumunun resimle eleştirisi anlamına gelen “Metropolismo” akımının Türk öncüsü Timur Kerim ıncedayı, 40 yılı aşkın süredir ıtalya’da yaşıyor. Sanatçının üslubu, eleştirmenler tarafından “Doğu ve batı arasındaki sihirli geçidin ilham ve fırça ile yeniden canlandırılması” olarak tanımlanıyor.

Oğlunu gezdirdi
Cemiyet hayatının tanınmış isimlerinden Ebru Kip, geçtiğimiz gün oğlu Eren ile Bebek’teydi. Mminik oğlunu güneşli havada gezintiye çıkaran ve uzun bir süre sahilde vakit geçiren Ebru Hanım, arkadaşlarıyla da burada buluştu.

Yüzüm umuttur
Show TV, TOÇEV ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2004 yılında başlattığı, bugüne kadar 200’e yakın köy okulunun onarılmasını sağlayan “Yaşasın Okulumuz” adlı sosyal sorumluluk kampanyası kapsamında, “Yüzüm Umuttur” adlı bir fotoğraf sergisi açıldı. Samsung Türkiye’nin ana destekçisi olduğu, Okan Bayülgen, Bennu Gerede, Nihat Odabaşı, Serdar Bilgili, Tamer Yılmaz ve Tahsin Aydoğmuş’un “onarılmayı bekleyen okullardaki çocukların hayallerini ve umutlarını” anlatan fotoğraflarından oluşan serginin galası, önceki akşam Hilton Convention Center’da yapıldı. Gece, proje destekçilerinin teşekkür plaketi ile onurlandırılmasının ardından, Ahmet Özden’in Yaşasın Okulumuz kampanyası için bestelediği şarkı ve Burak Kut’un renkli yorumuyla devam etti. TOÇEV Başkanı Ebru Uygun, proje için çekilen fotoğrafların yer aldığı “Yüzüm Umuttur” kitabının, kartpostal ve posterlerinin de satışa sunulduğunu belirtti.

Kozlarını tavlada paylaştılar
ıstanbul’un 10’uncu büyük oteli Holiday Inn Istanbul Airport North’un açılışının ikinci yılı, önceki gece bir davetle kutlandı. Davete katılanlar arasında Galatasaraylı futbolcu Arda Turan, ünlü sunucu ve tiyatro sanatçısı Kenan Işık, işadamları Sabri Özer, şahin Özer, Mesut Parlak, Ali Çağatay ve Turan Tuna da vardı. Gecede Arda Turan, şimdi Antalyaspor’da top koşturan eski takım arkadaşı Orhan Ak’la tavla oynadı. Necati Ateş ve diğer Antalyalı futbolcular da heyecanla onları izledi.

İstinye Park’a futbolcu akını

Alışveriş merkezinin 2 aylık misafiri

ıki ay önce baba olan Beşiktaş’ın Çek futbolcusu Tomas Sivok, önceki gün minik oğlu Andre Tomas ve eşi Michaela’yı da alıp ıstinye Park’a gitti. Önce alışveriş yapan Sivok ailesi, daha sonra bir kafeye oturup dinledi.

Porsche’siyle geldi
Beşiktaş’lı futbolcu ıbrahim Toraman, alışveriş merkezine Porsche marka otomobiliyle geldi. Ayağında ödem oluştuğu için Amsterdam’a tedavi olmaya gideceğini belirten Toraman, önümüzdeki hafta oynanacak Beşiktaş-Fenerbahçe maçına yetişmeyi umduğunu söyledi.

Gerginiz biraz
Galatasaray’ın sol kanat oyuncusu Hakan Balta, ıstinye Park’a eşi Derya Balta ile birlikte geldi. Çift, DKNY mağazasından alışveriş yaptı. Gergin olduğu gözlenen Hakan Balta, eşinin ısrarıyla mağazaları tek tek dolaşmak zorunda kaldı...

Antepliler yemekte
Gaziantepspor’da forma giyen Julio Cesar ve Ivan de Souza, eşleri ve çocuklarıyla birlikte yemek yemek için alışveriş merkezini tercih etti. Mekanın pazar bölümündeki Günaydın Steakhouse’a oturan grup, daha sonra alışveriş yaptı.

Barış’ın Audi A8’i
Galatasaraylı Barış Özbek ve Emre Güngör, Masa restoranda yemek yedi. Uzun süre burada oturan iki yakın arkadaş, alışveriş turunun ardından Barış’ın Audi A8 marka arabasıyla oradan ayrıldı.

Yeni transfer de oradaydı
Galatasaray’ın yeni transferi Elano Blumer de futbolcu arkadaşları gibi önceki gün ıstinye Park’taydı. Blumer, eşi ve çocuğu mağazaları dolaşıp alışveriş yaptı.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI