İSTANBUL HABERLERİ

Esenyurt Halk Kütüphanesi yenilendi

DHA
29.03.2016 - 14:53Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL,(DHA) ESENYURT Belediyesi tarafından yenilenen Esenyurt Halk Kütüphanesi, Kütüphane Haftası'nda modern bir şekilde öğrencilerin hizmetine sunuldu.
Esenyurt Belediyesi tarafından yenilenerek hizmete sunulan Esenyurt Halk Kütüphanesi'nde yaklaşık bin öğrenci araştırmalarını yaparak, kitap okuma imkânı buluyor. Binlerce kitabın yer aldığı kütüphanede öğrencilere ödevlerinde yardımcı olmak için ücretsiz internet imkânı da sunuluyor.
Öğrenciler yenilenen kütüphane sayesinde gün boyunca dışarı çıkmadan araştırmalarını yapıp, ders çalışabiliyor. Tek seferde 400 kişinin yararlanabildiği kütüphanede öğrenciler ücretsiz çay, su, öğlen yemeği ve akşam yemeğinden imkanından faydalanabiliyor.
‘’ÖĞRENCİLERİN KÜTÜPHANE ALANINDAKİ TÜM EKSİKLERİ GİDERMİŞ OLACAĞIZ"
Kütüphaneyi gezip kitapları inceleyen Esenyurt Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu, yenilenen hizmetlerin öğrencilere faydalarına değinerek, "Normal eski tip kütüphane sistemi artık dershane sistemine dönüştü. Ders çalışma kabinleri her kütüphanede yok. Biz verimi bunda gördük. Öğrenciler kendilerinden ve kitaplarından başka bir şeyi görmesin diye bu kabinleri oluşturduk. Dolayısıyla hem kitabı alıp dışarıda okuyabilme hem de burada çalışsınlar diye öğle yemeği de veriyoruz. 3 tane büyük 6 tane de cep kütüphanemiz var. Şimdi daha büyüğünü yapıyoruz. Onu da tamamladıktan sonra Esenyurt’un kütüphane alanındaki tüm eksiklerini gidermiş olacağız" dedi.

(FOTOĞRAF)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Esenyurt Halk Kütüphanesi yenilendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 14 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Esenyurt Halk Kütüphanesi yenilendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı