İSTANBUL HABERLERİ

Esenlerde Kentsel Yaşam Ve Sürdürülebilirlik Paneli

IHA
15.10.2015 - 11:39Son Güncelleme : 15.10.2015 - 11:40

"KENTSEL YAŞAM VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK" PANELİNDE MİMAR, HUKUKÇU VE AKADEMİSYENLER, ESENLER'DE SÜRDÜRÜLEBİLİR KENTSEL YAŞAM PRATİĞİ İÇİN YAPTIKLARI ÇALIŞMALARI ANLATTILAR.

IHA

"Kentsel Yaşam ve Sürdürülebilirlik" panelinde mimar, hukukçu ve akademisyenler, Esenler’de sürdürülebilir kentsel yaşam pratiği için yaptıkları çalışmaları anlattılar.
Esenler Belediyesi Şehir ve Düşünce Merkezi bünyesinde bu yıl hayata geçirilen "Kentsel Yaşam ve Sürdürülebilirlik" atölyesinin sonuçları düzenlenen bir panelde kamuoyu ile paylaşıldı. Esenler Belediyesi Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen panele, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı ile alanlarında uzman mimar, hukukçu, akademisyenler ve vatandaşlar katıldı.
ESENLER’İ GÜZELLEŞTİRME ÖNERİLERİ
Panelde Esenler ve Esenlerli vatandaşlar üzerinde yapılan sosyal doku analizleri ile toplumsal cinsiyet ve mekan ilişkisi ile kamusal alan odaklı analizlerin sonuçları anlatıldı. Ayrıca şehir ve ağaç ilişkisi değerlendirilerek Esenler’de kent dokusuna uyumlu güzelleştirme çalışmaları önerileri getirildi. Esenler’de sürdürülebilir kentsel yaşam pratiği için her biri alanında uzman mimar, hukukçu ve akademisyenler söz aldı. Esenler’in kent kimliğini belirleme ve yönlendirme açısından büyük önem taşıyan panelde elde edilen sonuçlar, ilçedeki yerel yönetimlere de sunuldu. Panelin sonunda Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı, panelistlere birer plaket takdim etti.
KİTABI ÇIKACAK
Araştırmacı ve akademisyenlerin bir araya geldiği toplantılardaki tartışma notları ve bilgiler derlenerek yayına hazırlanacak. Atölyenin çalışma ve araştırma sonuçlarının kitap haline getirilerek, “Dost Kentler” başlığında yönerge olarak yerel yönetimlere sunulması planlanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Esenlerde Kentsel Yaşam Ve Sürdürülebilirlik Paneli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 11 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Esenlerde Kentsel Yaşam Ve Sürdürülebilirlik Paneli haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:07
  • Guneş
   06:48
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:29
  • Akşam
   19:04
  • Yatsı
   20:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı