« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Esen Kızıldağ yarı finale çıktı

Türk Milli Takımı'nın 19. Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda yaşadığı hayal kırıklıklarının ardından piste çıkan Esen Kızıldağ, bayanlar 100 metre engellide yarı finale kaldı. Final koşması beklenen Nevin Yanıt ise elendi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bayanlar 100 metre engelli birinci turunda 4. seride koşan Esen Kızıldağ, 13.15'lik derecesiyle 3. oldu ve klasmanda en iyi 6 zaman arasına girerek yarı finale yükseldi.

100 metre engellide final koşması beklenen Nevin Yanıt ise 3. serideki mücadelesinde yarışı tamamlayamadı. Yanıt, mücadelenin hemen başında önce ilk engele, daha sonrada ikinci engele takılınca temposunu kaybetti. 3. engel önünde ritmini yitiren Yanıt, yarışı bıraktı ve elendi. Serisinde çok zorlu rakipleri olmayan Yanıt, böylece büyük bir fırsatı kaçırmış oldu.

Bayanlar 3 bin metre engelli yarı finalinde piste çıkan Türkan Erişmiş, yarışın bininci metresinde sağ baldırında ortaya çıkan acı nedeniyle temposunu kaybetti. Antrenörü Ali Çelik'ten yarışı bırakmak için talepte bulunan Erişmiş, ret cevabı alınca mücadeleyi düşük tempoda sürdürmek zorunda kaldı. Engelleri geçmekte zorlanan milli atlet, 10.21.36'lık derecesiyle serisini son sırada tamamladı ve elendi.

Sabah seansında piste çıkan son Türk atleti Selahattin Çobanoğlu, 800 metre erkekler birinci turunda 49.07 ile bu sezonki en iyi derecesini koşarken, mücadeleyi 6. sırada tamamladı ve elendi.

Bunları da Beğenebilirsiniz