İZMİR HABERLERİ

"Eşekler Karnavalı" eğlendirirken eğitti

DHA
31.03.2017 - 12:14Son Güncelleme :

GAZİEMİR’de sergilenen Eşekler Karnavalı tiyatro oyunu çocuk seyircilere keyifli dakikalar yaşatırken dostluk, arkadaşlık, azim, sanat sevgisi kavramlarına yaptığı vurguyla dikkat çekti.

DHA

Gaziemir Belediyesi, Toprak Sanat Tiyatrosu oyuncularının sergilediği "Eşekler Karnavalı" isimli çocuk oyununu minik seyirciyle buluşturdu. Serkan Baştürk yönetiminde sahnelenen ve bir çiftlikte yaşayan 3 eşek 'Mızmız', 'Şaşkın' ve 'Hapşırık' ile dostları köpek Karabaş’ın hikayesini anlatan oyunu çok sayıda çocuk anne babalarıyla birlikte izledi. Eşeklerin müzik grubu kurmak için sergiledikleri çabayı konu alan oyun, neşeli müzikleri ve esprili diyaloglarla minik seyircilere keyifli anlar yaşattı. Tiyatro, sinema, müzik gibi kültürel etkinliklere insanların ilgisizliğini eleştiren oyun, çocuklara sanat sevgisi, arkadaşlık, azim, iyilik-kötülük gibi kavramların önemini anlatan dersler veriyor. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden "Eşekler Karnavalı" eğlendirirken eğitti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 12 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Eşekler Karnavalı" eğlendirirken eğitti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı