Gündem Haberleri

  Eşe dosta ihale verdi

  Osman Nuri BOYACI / DHA
  31.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin en büyük bütçeli kurumu SSK’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel müdürlüğü döneminde hep zarar ettiğini belirterek, “Eşe, dosta dağıttığı ihalelerle, atamalarda, tayinlerde terör örgütü mensuplarını kayırmasıyla bu beyefendi tarihe geçmiştir” dedi.

  DENİZLİ Adalet Parkı’nda toplu açılış törenine katılan Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi ekonomisiyle, dış politikasıyla büyüttüklerini, sadece sofradaki ekmeği değil, Türkiye’nin uluslararası itibarını, gücünü, ağırlığını da büyüttüklerini söyledi.

  SSK zarar etti

  “Türkiye’nin yaşadığı bu büyük değişimi görmek için göz gerek göz” diyen Erdoğan, “Sen de Denizli’ye geldin. Çardak Havaalanı’ndan Denizli’ye girerken geçtiğin yolları da mı görmedin? ‘Kaynak benim’ diyor. ‘Türkiye’nin en büyük bütçeli kurumunu yönettim’ diyor. Türkiye’nin en büyük bütçeli kurumu CHP Genel Başkanı’nın döneminde hep zarar etmiştir. En büyük zararı, bu beyefendinin genel müdürlüğü döneminde SSK yaşamıştır. Eşe, dosta dağıttığı ihalelerle, atamalarda, tayinlerde terör örgütü mensuplarını kayırmasıyla bu beyefendi tarihe geçmiştir. Böyle mi yöneteceksin? Zaten bu zihniyete bu ülkede dolu hazine verilmiştir, bunlar boşaltmıştır. Bunlar ne zaman iktidar olduysa kuyruklar o zaman başladı, istikrar, güven, huzur, çok ağır yaralar aldı.”

  Erdoğan, şimdi de CHP Genel Başkan yardımcılarının, milletvekillerinin vatandaşı sokak sokak direnmeye çağırdığını belirterek, şunları kaydetti:

  Eşkıyalık leke

  “Hani siz iktidara yürüyordunuz, hani ilk genel seçimde iktidardınız? Bu direniş işi nereden çıktı, bu eşkıyalık sevdası nereden çıktı? İktidara geleceğini, oylarını artıracağını düşünen biri çıkar da eşkıyalığı, terörizmi, anarşiyi över mi? Bunlar rahmetli Adnan Menderes döneminde de işte aynısını yaptılar. Milletin teveccühüne bir türlü mazhar olamadıkları için türlü kampanyalarla, türlü sokak eylemleriyle darbeye zemin hazırladılar. Bu sorumsuzluk hakkında CHP Genel Başkanı kamuoyunu tatmin edecek bir açıklama yapmalıdır. Aksi takdirde bu isyan çağrısı, bu eşkıyalık özlemi bu tahrik siyaseti CHP’nin tarihine yeni bir kara leke olarak yapışacaktır.”

  20 kişi gözaltında

  Başbakan Erdoğan, Denizli Valiliğine girdikten sonra valilik binasının karşısındaki Sümer Park’ta toplanan bir grup, megafonla AK Parti ve hükümet aleyhine sloganlar attı. Polisler, grupta bulunan 20 kişiyi gözaltına aldı.

  Cenazemizde hoca efendi ‘cumhurbaşkanı niyetine’ demeyecek
  /images/100/0x0/55eab36cf018fbb8f8912eff
  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Denizli’de Orhan Abalıoğlu tarafından 4 milyon lira bağışla yaptırılan 40 derslikli Orhan Abalıoğlu Endüstri Meslek Lisesi’nin açılışına bakanlarla birlikte katıldı. Açılışta kısa bir konuşma yapan Erdoğan “Yarın veya her an öleceğiz. Öldüğümüz zaman bizi iki metreküplük mezara gömecekler. Ondan sonra da kimse için hoca efendi, ‘Cumhurbaşkanı niyetine’ demeyecek, ‘Başbakan niyetine’ demeyecek, ‘Bakan, belediye başkanı, trilyoner niyetine’ demeyecek. ‘Er kişi niyetine’ ya da ‘hatun kişi niyetine’ diyecek. Ve bizi o toprak mekana koyacaklar ondan sonra da çekip gidecekler. Orada biz yalnız başımıza kalacağız. Neyle bu yaptıklarımızla. Bu dünyada hoş bir seda bırakmışsak ne ala. İnşallah Orhan Beyin ve ailesinden bu tür hayırlar gelecektir. Bu okul inşallah ülkemiz için önemli bir doku taşı olur diyorum” dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı