« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Escude hızlı başladı

Beşiktaş’ın yeni transferi Julien Escude sevgilisi ile medya önüne çıkarak 2 yıllık imza atarken, Türkçe öğreneceğini ve takımı üst seviyeye çıkarmaya çalışacağını belirtti.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ’ın yeni transferi Julien Escude dün medya önünde iki yıllık sözleşme imzaladı. İspanya, Almanya, Fransa’dan transfer teklifi aldığı söyleyen Julien Escude siyah beyazlı takımı özellikle tercih ettiğini, Portekizli futbolcuların performansını öteden beri takip ettiğini belirtti.

Beşiktaş’ta olmaktan onur duyduğunu ifade eden Fransız stoper Escude zorlu bir ligde sıkı bir mücadelenin kendilerini beklediğini kaydetti. Escude, “Hem takım içerisinde arkadaşlarımızla hem de diğer takımlarla mücadele içine gireceğiz. Bu takımı en üst sıralara taşımak için elimden geleni yapacağım. Bir an önce  Türkçe öğrenmek istiyorum” dedi.

Escude, Beşiktaş’ın teklifiyle heyecanlandığını belirtirken de, “Bu ilgiye karşılık vermek istiyorum. Ajax’ta hep şampiyonluğa oynadım. Sevilla’da da tüm maçları kazanmak için sahaya çıktık. Beşiktaş’- ta da aynı şey olacak” diye konuştu.

Cruyff hayranıyım

Yeni takımında 14 numaralı formayı giyecek olan Escude, bu tercihini Cruyff nedeniyle yaptığını söyledi. Hollandalı efsanevi futbola adamına hayran olduğunu söyleyen Escude, “Sevilla’da 7 sezon 14 numaralı forma ile oynadım. Bu numara bana hep şans getirmiştir” dedi.

Caroline büyüledi

İmza töreninde Julien Escude’yi yalnız bırakmayan sevgilisi Caroline Ruiz toplantıda bulunanları güzelliğiyle büyüledi. Fransız futbolcu ve kız arkadaşı, imza töreninden sonra 2 yıl boyunca yaşayacakları İstanbul’u tanımak amacıyla kent turna çıktılar...

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler