« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eşcinselleri aşağıladı, 3 maç ceza aldı

Amerikan Beyzbol Ligi (MLB) takımlarından Toronto Blue Jays'in oyuncusu Kübalı Yunel Escobar, Boston Red Sox karşılaşmasında, gözünün altına yapıştırdığı siyah çıkartmada yazan, eşcinselleri aşağılayıcı mesajdan dolayı 3 maç ceza aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
MLB takımlarından Toronto Blue Jays'in shortstop mevkisinde oynayan Kübalı Yunel Escobar, 15 Eylül'de takımının Boston Red Sox'a karşı oynadığı maçta, göz kamaşmasını önlemek için gözaltına yapıştırılan siyah çıkartmada yazan eşcinselleri aşağılayıcı mesajdan dolayı 3 maç ceza verildi.

Gözaltındaki çıkartmada, argoda “Sen bir homoseksüelsin” olarak yorumlanan “İspanyolca “Tu Ere Maricon” yazan Escobar, oynamadığı süreçte kesilecek 82 bin dolarlık maaşını da eşcinsel hakları savunucusu, “The Gay and Lesbian Alliance Against Defamation” ve “You Can Play” örgütlerine bağışlayacak. Escobar ayrıca seksüel tercihleri farklı olan kişilere karşı tolerans gösterme konusunda hassas olmaya davet eden bir sosyal yardım programına katılacak.

29 yaşındaki Escobar, taraftardan, takımından ve rencide ettiği herkesten özür dileyerek, herhangi birini hedef almak niyetinde olmadığını ifade etti. Escobar, mesajın, Latinler arasında bilinen bir şey olduğunu ve özel bir anlamı olmadığını öne sürerek, birkaç gündür yaşadıkları için “Açıkça söylemek gerekirse hayatım ve kariyerimin en berbat tecrübesi” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz