Eşcinseller Wowi'yi uğurlayacak

Hürriyet Haber
09.12.2014 - 15:50 | Son Güncelleme:

Berlin Eyalet Başbakanı Klaus Wowereit, bugün eşcinseller tarafından uğurlanacak.

Eşcinsel olduğunu açıklayan Berlin Eyalet Başkanı Klaus Wowereit (SPD), Alman Lezbiyenler ve Geyler Derneği'nin (LSVD) düzenlediği rengarenk bir törenle uğurlanacak. Yaklaşık 14 yıldır görevini sürdüren Wowereit'in, perşembe günü işi bırakacağı açıklandı.

Berlin'deki Kırmızı Belediye Binası'nda (Rotes Haus) saat 16:00 için planlanan veda törenine yaklaşık 40 organizasyonun katılacağı bekleniyor. Eşcinseller tarafından düzenlenen bu kutlamada herkes, 2001 yılında sürpriz bir şekilde eşcinsel olduğunu açıklayan Wowereit'e veda etmek için hazır bulunacak.

"BERLİN RENKLİ, RENKLİ KALACAK"
Klaus Wowereit ve sevgilisi Jörn Kubicki, önce travesti sanatçısı „Edith Schröder“ tarafından karşılanacak. Ardından ise geylerden oluşan „Männer-Minne“ adlı koro, eşcinsellerin simgesi olan gökkuşağı renklerini barındıran bayraklar eşliğinde „Somewhere over the Rainbow“ şarkısını dillendirecek.

LSVD sözcüsü Jörg Steinert, hediye olarak birçok kişi ve organizasyonun veda mesajlarını içeren bir kitabın hazırlandığına dikkat çekerek, "Birçoğumuz için ne kadar önemli olduğunu göstermek istiyoruz" ifadelerine yer verdi ve "Berlin renkli ve renkli kalacak. Wowereit'e iletmek istediğimiz mesaj bu" dedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı