Ege Haberleri

EGE

  ESBAŞ işsiz gençlere umut

  Burcu TANER, (DHA)
  04 Aralık 2009 - 00:00Son Güncelleme : 03 Aralık 2009 - 20:48

  İşsizliğin artmasına rağmen serbest bölgedeki işletmelerin kalifiye eleman sıkıntısının sürmesi ESBAŞ’ı harekete geçirdi. Şirket, işçi ve işvereni sanal ortamda buluşturuyor.

  EKONOMİK krizle katlanarak artan işsizlik yakıcılığını sürdürürken, birçok firma kalifiye ara eleman sıkıntısından dert yanıyor. Soruna karşı harekete geçen Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş., işçi ile işverenin buluşması için internetin nimetlerinden faydalanarak sanal ortamda insan kaynakları hizmeti vermeye başladı.
  SIKINTI ÇÖZÜLECEK
  İzmir’deki işgücü profili ile ilgili bilgiler de sunan özgeçmiş bankası sayesinde, ESBAŞ’ta üretim yapan firmalarda ve bölge içindeki sosyal alanlarda çalışacak eleman sıkıntısı çözülmeye çalışılıyor. İş arayanlar ise, kurumun ‘www.esbas.com.tr’ internet sitesinden başvuru yapabiliyor. İnternette başlattıkları hizmetin oldukça işlevsel olduğunu söyleyen ESBAŞ Pazarlama Koordinatörü Ertuğrul Işıksoy, bölgede 14 bin 400 kişinin istihdam edildiğini belirtti, “İnternet sitemizde de şu anda 238 kişinin başvurusu bulunuyor. Ayrıca 300’e yakın kişinin bilgileri de ismini açıklamak istemediği için internette değil özgeçmiş bankasında bulunuyor” dedi. Işıksoy, başvurulara yanıt verebilmek için belli kariyer sitelerinde de linklerinin bulunduğunu aktardı.

  ARKEOLOG DA İŞ İÇİN BAŞVURDU

  ESBAŞ’ın 238 kişilik iş başvurusu listesinde bulunan 32 ilköğretim ve 35 normal lise mezunu genellikle temizlik elemanı, şoför, depo görevlisi ve güvenlik gibi pozisyonlara başvurmuş. ESBAŞ’ta iş arayan ve genel başvurunun içinde yüzde 26’lık bir paya sahip olan üniversite mezunları arasında iletişimden arkeologa çeşitli meslekler bulunuyor. İş başvurusu yapanların yüzde 67’sinin hiç iş deneyimi yok.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı