« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Esat Yılmaer: Tükeniş

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Esat YILMAER

SYDNEY'de herkes dünya rekoruna imza atan Avustralya Yüzme Takımı'nın sevinç gösterisinde çaldığı hayali gitarları konuşuyor. Biz de Naim'in 4. altınını çoşkulu keman konçertolarıyla süslemek rüyasındaydık. Ama olmadı.

Şampiyon ‘‘Ben şampiyonum. Tükenirsem de yarışırken tükenirim’’ diyerek podyuma çıktı. İdmanlarda kaldırdığı kiloları hesaplamış ve rakiplerini devirmeyi planlamıştı. Ama bu planlar tutmadı. Bize 3 olimpiyat altını ile en büyük mutluluğu yaşatmış Naim, bu kez Sydney'de bizi buzdan heykellere dönüştürdü. Donduk kaldık. Şampiyon halteri elinden düşürdükçe kahrolduk. Ancak şokumuz kısa sürdü. Şampiyon bu kez başaramamıştı. Kalktık, alkışladık, teselli ettik. Üzgündü ama, o aslında üzülmeyecek kadar büyük bir şampiyon. Sadece şampiyonların en iyilerinden biri olmak istedi, bunu yapamadı.

BALONU PATLADI

Biz Naim'i alkışlayarak teselli ederken, havuzda köpük yutanlara da iki laf söylemeden geçemeyeceğiz. 3 olimpiyattır ‘‘final yüzeceğim’’ palavrasıyla herkesi kandıran Büyükuncu'nun balonu yine patladı. Yüzmede alkışlanacak bir tek isim var. O da, İlkay Dikmen. Serisinde birinci olup Türkiye rekoru kıran bu kızdan başka diğerlerinin burada ne işi var diye doğrusu çok merak ettim. Bu arada bize dünya rekorlarıyla bir altını sunan Halil Mutlu'yu da yürekten kucaklayalım.

Judoda da tarihi bir başarıya imza atıp, Naim ile kaçırndığımız altını yakalayan Hüseyin Özkan'ın bu başarısı da sanki yeniden doğuşun işaretiydi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler