Spor Esat Yılmaer: Sıkıntı ve utanç...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Esat Yılmaer: Sıkıntı ve utanç...

YEREL HABERLER ESAT YILMAER: SIKINTI VE UTANÇ...

Esat YILMAER

SPORUMUZUN iki ezeli rakibi Fenerbahçe ile Galatasaray'ın potadaki dünkü randevularını izlerken, sahada oynanan basketboldan sıkıldım. Tribünlerde gördüğüm rezilliklerden, kulakları tırmalayan küfürlerden ise utandım.

Ülkenin iki büyük takımının mücadelesinde insan güzellikler görmek ister. Ama nerede. Fenerbahçe kötü, Galatasaray ondan kötü. Eğer Fenerbahçe böylesine kötü oynadığı bir maçta Galatasaray'ı eze eze farklı yenebiliyorsa varın gerisini siz düşünün.

İki takımın da hiç savunma yapmadan başladığı karşılaşmanın ilk periyodu, bir mahalle maçından farksızdı. Topu alan çember altına giriyor, sayıyı buluyordu. İkinci periyodda skor azaldı. Ancak bunun nedeni iyi savunma değil, iki tarafın da yaptığı hatalardı.

Alan savunmalarının çarpıştığı 3. periyotta Murat Evliyağoğlu maça Fenerbahçe adına damgasını vururken, G.Saray Arda'nın çabası ile oyuna ortak olmaya çalıştı. Son bölümde moralsiz G.Saray, çöküp maça havlu atarken, Mills'in peş peşe gelen smaçları, basketbolsuz geceyi renklendiren hareketlerdi.

FELAKETE KOŞUYORLAR

Sonuçta favori Fenerbahçe hata yapmasına karşın, 34'e 22lik ribaunt üstünlüğü, 14'e 4 asist farkı, ve yüzde 51'e yüzde 40'lık şut yüzdesi ile maçı rahatça kazanarak taraftarının yüzünü güldürmeye devam etti. Peki ya Galatasaray? Sarı kırmızılılar büyük bir hızla felekate doğru koşuyorlar. Bu takımı böylesine sahipsiz ve moralsiz bırakan Galatasaray yönetimi bunun hesabını vermeli. Galatasaray takımı maçın sonunu getiremiyorsa bunun tek sebebi onlarla ilgilenmeyen yöneticileridir.

Son bir sözümüz de Fenerbahçe taraftarına. Takımınıza sahip çıkmanız, onları desteklemeniz çok güzel. Ama sayıları 10'u geçmeyen ve aralarında çocukların da bulunduğu Galatasaray taraftarına saldırıp, miniklerin ellerinden bayraklarını alarak, onlara gözyaşı döktürmeniz hiç de hoş değil. Ayrıca rakip takım yöneticisine ettiğiniz küfürler de size yakışmadı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle