« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Esat Yılmaer: Savunmanın zaferi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Esat YILMAER

Efes Pilsen bu maçı ne yapıp edip kazanmak zorundaydı. Bunun için de ilk şart maçtan hiç kopmamak ve savunmayı sürekli iyi yapmaktı. Hücumda ilk yarıda sıkıntı çekilmesine karşın Ataman'ın istediği savunma tüm maç boyu büyük bir özveriyle yapılınca, Efes zor bir rakibi devirmeyi başardı.

Son derece akıllı organize olup, iyi hücum eden ve güçlü bir ekolün temsilcisi olan Partizan'ı durdurup yıkan isimlerin başında Efes'in gizli silahı Ömer geldi. Mükemmel savunmasıyla takımını ateşleyen Ömer, hücuma da katkı yaparak, galibiyette başrolü oynayan isimlerden biri oldu. Ömer'e övgü yağdırırken, Drobnjak'ı pas geçmeyelim.. İkinci yarıda devleştikçe devleşti.. Savunma yaptı, ribaunt aldı, skor üretti. Tabii Mulaömeroviç'in gayretini de bir kenara koymayalım. O da işlerin sıkıştığı, skorun çıkmadığı anlarda tüm sorumluluğu üstlenip, Efes'i galibiyete taşıdı.

Efes, galibiyete uzanırken, takım olma yolunda da önemli bir adım attı. Ancak Efes'in,küskün Mirsad'ı nasıl kazanacağı merak konusu... Takım olup, birlikte mücadele ederek büyük başarılara imza atan Efes, böyle sorunlarla zorlanabilir. Herşeyin iyi gittiği anlarda belki bunlar gözükmez ama ilerde onarılmaz yaralara yol açabilir.


Bunları da Beğenebilirsiniz