« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Esat Yılmaer: Kaza gecesi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Esat YILMAER

Sporda bazen ilginç günler yaşarsınız. ‘‘Kazanacağım’’ diye sahaya çıkarsınız ama istediğiniz hiçbir şeyi gerçekleştiremezsiniz. İşte dün Ülker Bologna'da böyle bir geceyi yaşadı. Peşpeşe aldıkları galibiyetlerle havaya giren turuncu yeşilliler kazanmak için geldikleri Bologna'da ne yazık ki düşündüklerini bir türlü sahada uygulayamadılar.

Böylesine kritik bir maçta 53 sayıda kalırsanız kazanma şansınız pek olmaz. Ayrıca Ülker'in kazanmak için en önemli silahı, temposu. Bunun için de iyi savunma yapılıp, ribauntların alınması gerekir. Ancak ribauntlarda rakibe 37-22 boyun eğince bütün hesaplar altüst oldu.

FIRSATI KAÇIRMADILAR

Ülker'in çok fazla top kaybı yaptığını söyledik. Ayrıca şut yüzdesi de 38'lerde kalınca dağılmamız kaçınılmazdı. Son derece deneyimli bir takım olan ve kadrosunda bolca yıldız bulunduran PAF Bologna bu kadar çok hata yapan bir Ülker'i elbette elinden kaçırmazdı. Uzun süredir dargın oldukları seyircileriyle barışma fırsatını yakalayıp, bu zor maçtan kazançlı çıktılar ve grupta iddialarını sürdürdüler.

Ancak, Ülker'in bundan sonra böyle bir ‘‘kaza’’ gecesi de yaşayacağını pek sanmıyorum. Yeter ki dünkü maçtan gerekli dersler alınsın ve mücadele eski maçlarda olduğu gibi üst düzeye çekilsin.

Düne kadar, Ülker'in takım içi yardımlaşmasını ve savunma düzenini göklere çıkartıyorduk. Ancak dünkü sorun gecesinde hücumun aksaması kadar savunmadaki hatalar da skoru belirledi. Özellikle rakibin etkili şutörlerine önlem alamamız en büyük yanlışımızdı.


Bunları da Beğenebilirsiniz