Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Esat Yılmaer: Gerilim filmi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Esat YILMAER

İnsanı soluksuz bırakan gerilim filmleri vardır ya, her an diken üstünde oturur ve ne olacak diye beklersiniz. İşte Ülker'in, geçen yılın Avrupa Şampiyonu Panathinaikos'u devirdiği maç da aynen böyle bir gerilim filmiydi. Oysa her şey ne güzel başlamıştı. Murat Didin takımını çok iyi motive etmiş ve Panathinaikos'a tuzak üstüne tuzak kurmuştu. İyi savunma ile bütünleşen hızlı hücum, yıldızlar topluluğu Panathinaikos'u şaşkına çevirirken, Avrupa Şampiyonu ilk 4 dakika içinde 13-0 yenik duruma düştü.

Panathinaikos'un önemli silahı Rebreca'nın eksikliği Ülker'e büyük avantaj getirmişti. Lollis ve Handlogten çember altında krallıklarını ilan ederken, Harun ve Goljoviç isabetli atışlarla hem takımlarını hem de tribünleri coşturdular.

ALKIŞLIYORUM

Muhteşem bir takım organizasyonu içinde mücadele eden ve görev yapan herkesin üst düzeyde oynadığı Ülker, farkı 22 sayıya kadar taşıyınca doğal olarak herkesin kafasında bu maçın bittiği yolunda bir düşünce uyandı.

Ancak kartvizitinde ‘‘Son Avrupa Şampiyonu’’ yazan Panathinaikos öyle kolay teslim olacak bir takım değildi. İlk yarıda direnen tek isim olan Alvertis'e Middleton ve Bodiroga da katılınca Yunan ekibinin yüksek kapasitesi ortaya çıktı.

Oyun kurucu pozisyonunda sıkıntı çeken Ülker, üst düzey mücadelenin getirdiği yorgunlukla da temposunu kaybedince fark 2 sayıya kadar düştü ve gerilim başladı. Ancak Ülker kazanmayı kafasına koymuştu. Serkan ve Harun skoru üstlendiler. Handlogten ve Lollis kritik ribauntları alarak Ülker'i zafere taşıdılar. Böylesine bir devi yenerek grup liderliği yolunda rahatlamak hiç de kolay değildi. İşte bunu başaran ve bir tarih yazan Ülker takımını ve Murat Didin'i, bize yaşattıkları gerilim dakikalarına rağmen avuçlarım kızarana dek alkışlıyorum.


Bunları da Beğenebilirsiniz