« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Esat Yılmaer: Aman dikkat!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Esat YILMAER

EFES, kendini fazla sıkmadan Pivovarna engelini geçmesini bildi. Ancak açık söylemek gerekirse Efes Pilsen'in oynadığı basketbol bizleri pek tatmin etmedi. Grubun güçsüz takımlarından Pivovarna önünde zaman zaman çok iyi işler yapan lacivert beyazlı oyuncular, zaman zaman da öyle acemice hatalar yaptılar ki, şaşırmamak elde değil. Grubu ilk iki sıra içinde tamamlamak için bundan sonra oynayacağı kritik Varese ve Ülker maçları öncesinde Efes'in hücum organizasyonunun pek etkili gözükmediğini hemen söyleyelim.

SÜPER HÜSEYİN

Özellikle hızlı hücum organizasyonu bir türlü istenilen düzeye çekilemeyince skor da haliyle düşük kalıyor. Bu arada İbrahim'in az sayıda top alması da çembere az bakmasına neden olunca onun verimini de azaltıyor. Pivovarna önünde zaman zaman savunmada da aksayan Efes'i dün toparlayan oyuncuların başında Hüseyin geldi. Toplam 17 ribaunt alıp, 3 blok yapan Hüseyin, Drobnjak ile birlikte çember altını rakiplere kapatırken, galibiyetin de başrol oyuncularından biri oldu. Mulaömeroviç hırsı ve skorer kimliğiyle ön plana çıkarken, İbrahim ancak ikinci yarıda kendini gösterebildi.

Türk basketbolunun yeni yıldızı Hidayet'e gelince. Bu büyük yetenek zaman zaman NBA'dan çıkma hareketler yapıyor. Ama ardından hemen oyuna küsüp, maçtan düşüyor. Bu da Efes'in savunma zaaflarına neden oluyor. Aman Hidayet ne olur, oyunun her bölümünü aynı ciddiyet ve tempo ile oyna. Bundan hem sen, hem de Efes kazançlı çıkar.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler