Gündem Haberleri

  Esad'dan Türkiye'ye ağır suçlama

  Reuters
  09.07.2012 - 19:22 | Son Güncelleme:

  Nadiren Batı televizyonlarına röportaj veren Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, bir Alman televizyonuna verdiği röportajda Kofi Annan'ın Suriye'de 16 aydır süren katliamı durdurmak için hazırladığı barış planının Türkiye ve Suudi Arabistan gibi 'teröristlere' yardım eden ülkelerden dolayı engellendiğini söyledi.

  Esad röportajda bir soru üzerine sonunun Mısır ve Libya'nın devrik liderleri gibi olmasından korkmadığını, çünkü onlarla hiçbir ortak noktası olmadığını belirtti.

  Esad, ayrıca ABD'nin ülkesindeki çatışmanın bir parçası olduğunu ve Suriye'deki istikrarı bozmak için çeteleri koruyarak siyasi destek verdiğini söyledi.

  Muhalefetle görüşerek bir çözüm bulmak istediğini söyleyen Suriye lideri, Suudi Arabistan ve Katar'ın silah, Türkiye'nin lojistik ve ABD'nin de siyasi destek verdiği isyancıların bundan yüz bularak çözüme yanaşmadığını iddia etti.

  Esad, röportajda ayrıca Suriye'nin içinde bulunduğu zor durumla başa çıkmak için görevinde kalacağını sözlerine ekledi. Esad, "Devlet Başkanı sorunlardan kaçmamalı ve şu anda Suriye'de ulusal bir sorunla karşı karşıyayız" dedi. Esad, Washington'daki müzakereleri de göz ardı etmeyeceklerini belirtti.

  Esaddan Türkiyeye ağır suçlama SURİYE ORDUSUNDAN GÖVDE GÖSTERİSİ

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı