Gündem Haberleri

  Esad yanlıları El Cezire'yi hack'ledi

  Hürriyet Planet
  05.09.2012 - 09:59 | Son Güncelleme:

  Katar merkezli El Cezire haber kanalının internet siteleri dün akşam Esad yanlısı el Raşidun grubu tarafından hack’lendi. Grup açıklamasında bu saldırının El Cezire’nin “Suriye halkına ve hükümetine karşı tutumuna bir yanıt” olduğu belirtildi.

  El Cezire’nin hem İngilizce hem de Arapça sitesi saldırıdan etkilendi. Ancak internet siteleri şu an normal şekillerine geri döndü.

   

  El Raşidun, siteye bıraktığı mesajda, “Bu sizin Suriye halkına ve hükümetinize karşı takındığınız tutuma, özellikle de silahlı terörist gruplara verdiğiniz desteğe ve yaydığınız yalan haberlere bir yanıttır. Siteniz hack’lenmiştir, bu bizim size cevabımızdır” dedi.

   

  El Cezire’den yapılan açıklamada ise kanalın dış hizmetlerinin zarar gördüğü belirtilerek, “Bunları idare eden şirket sorunu hızla çözdü. Ancak bazı kullanıcılar bir süre daha böyle sorunlar yaşamaya devam edebilir. İnternet takipçilerimize sabırları ve destekleri için teşekkür ederiz” denildi.

   

  El Raşidun grubunun ise daha önce hiç duyulmadığı belirtildi. Suudi gazteeci ve blog yazarı Ahmed el Umman, daha önce benzer saldırıların Suriye elektronik ordusu tarafından üstlenildiğini hatırlattı.

   

  Arap Baharı’nın başlangıcından bu yana El Cezire haber içeriği konusunda hem övgülere hem de eleştirilere maruz kalıyor. Devlet destekli medya organlarının aksine baskıcı rejimler karşısında yaptığı haberlerle bazı çevrelerin takdirini toplayan El Cezire, bazı çevrelerce de özellikle Bahreyn ve Katar’la ilgili haberlerinde taraflı bir tutum sergilemekle suçlanıyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı