Dünya Haberleri

  Esad: Ülkenin tamamını geri alacağım

  hurriyet.com.tr
  12.02.2016 - 17:22 | Son Güncelleme:

  Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ülkenin tamamını geri almaya yemin ettiğini açıkladı. Esad, bölgesel aktörlerin dahil olması sebebiyle bunun zaman alacağını ve ağır bir bedeli olacağını söyledi.

  Almanya'nın Münih kentinde yapılan Suriye toplantısından "şiddetin durdurulması" kararı çıkmasının ardından saatler geçmişken Esad başkent Şam'da AFP'ye konuştu. 

  Fransız haber ajansına verdiği söyleşide Esad, “Türkiye ve Suudi Arabistan'ın Suriye'yi işgal etme riski var” dedi.

  Şam'daki ofisinde açıklamalarda bulunan Esad barış görüşmelerini desteklediğini ancak pazarlıkların "terörle mücadele etmeyi durduracakları" anlamına gelmediğini belirtti. 

  Esad Suriyelilerin kitlesel göçünden Avrupa'nın doğrudan sorumlu olduğunu ve Avrupa'nın Suriyelilerin evlerine dönebilmesine yardımcı olmak için, "teröristler" diye tanımladığı isyancı grupları korumaya son vermesi gerektiğini söyledi. 

  Söyleşide Fransa’ya da seslenen Esad, “Fransa hükümeti, aşırıcıları destekleyen yıkıcı politikalarını değiştirmeli” dedi.

  ABD ve Rusya Suriyede şiddetin durdurulması konusunda uzlaşmaya vardıABD ve Rusya Suriye'de 'şiddetin durdurulması' konusunda uzlaşmaya vardı

  Suriye için varılan ateşkeste ilk pürüzSuriye için varılan 'ateşkes'te ilk pürüz

  Suriye çatışmasızlık anlaşmasında 5 belirsiz noktaSuriye çatışmasızlık anlaşmasında 5 belirsiz nokta

  Etiketler: Beşar Esad , röportaj
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı