Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Esad: Terör, demir yumrukla ezilecek

  Hürriyet Haber
  11 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 11 Ocak 2012 - 10:13

  Suriye’de 9 aydır kanlı bir ayaklanma sürmesine rağmen ender açıklama yapan Devlet Başkanı Beşar Eşad, dünkü konuşmasında ülkede büyük bir komplo döndüğünü ileri sürdü.

  Esad, Şam Üniversitesi’nde yaptığı konuşmasında muhaliflerine, Arap dünyasına, Türkiye’ye ve Batı’ya sert bir dille çattı “Bize karşı kurulan komplonun sonuna gelindi, çok yakında zafer elde edeceğiz” dedi.

  Esad “Sorumluluklarımdan ve yetkilerimden vazgeçmeyeceğim. Ben halk istediği için geldim, halk isterse giderim. Dış güçler Suriye’nin istikrarını bozmaya çalışıyor. Ancak ülkemizi karıştırmaya çalışanlar başarısız olmuşlardır” dedi. Esad “Osmanlı’dan bile daha derin demokratik geçmişe” sahip olduğunu ileri sürdüğü Suriye’de reformların devam edeceğini, Mart ayında yeni anayasanın hazır olacağını, Mayıs ya da Haziran’da seçimlerin yapılabileceğini söyledi. Esad, ancak bunun için önce “ülkedeki terör olaylarının gerekirse demir yumrukla bastırılması gerektiğini” savundu. Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, “Esad’ın ortaya attığı reform vaatleri aslında hayali ve boş vaatlerdir” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı