Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Esad’ın stajyeri Esad karşıtıymış

  Hürriyet Haber
  28.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 28.07.2012 - 10:14

  Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın sarayında staj yaparken onun ABD’deki basın danışmanı olan Şehrazad Caferi’nin medyaya yeni sızan e-postalarında Esad karşıtı ifadeler dikkat çekiyor.

  Beşar Esad’ın muhaliflerce geçen martta sızdırılan kişisel e-postaları İngiliz ve Arap medyasında yayınlanmaya devam ediyor. Suriye’nin BM Daimi Temsilcisi’nin 22 yaşındaki kızı, bir e-postada Beşar Esad’dan “herif” diye bahsediyordu. ABC News’un Ortadoğu muhabiri Alexander Marquardt bunu Caferi’ye sormuş ve “O ifade bu e-postaların bana ait olmadığının kanıtı” yanıtını almıştı.

  ‘Ülkemizi mahvetti’

  Ancak El Arabiya’nın yeni yayınladığı mesajlarda da Caferi’nin Esad’dan defalarca “herif” diye bahsettiği görülüyor. Erkek arkadaşının genç kadını yavaş yavaş muhalif saflara çektiği de anlaşılıyor. 28 Ocak 2012’de erkek arkadaşına gönderdiği e-postada Esad’ın sarayındaki ortamdan bahseden Caferi, “Çok fazla baskı var. Ne kadar hassas olduğumu ve o herifi ne kadar sevdiğimi de biliyorsun” diyor. Bir başka e-postada da ise “O herifi si.... Ülkemiz ondan ibaret değil. Ülkemizi mahvetti. Kimse durumu düzeltemez” diye yazıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı