Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Esad: ABD başarısız oldu

  A.A.
  15.08.2006 - 13:42 | Son Güncelleme: 15.08.2006 - 13:42

  Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Hizbullahın Lübnan'da İsrail'e karşı elde ettiği başarıdan sonra ABD'nin Ortadoğu planını hayal olduğunu söyledi.

  Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, başkent Şam'da gazetecilere yaptığı açıklamada, Hizbullahın Lübnan'daki başarısından sonra bölgenin değiştiğini belirterek, ABD'nin Ortadoğu'daki emellerinin artık hayal olduğunu ifade etti.
  Lübnan'daki çatışmaların İsrail tarafından daha önce planlandığını ileri süren Esad, ancak çatışmaların İsrail ve müttefikleri için daha fazla başarısızlık ortaya çıkardığını kaydetti.

  Ortadoğu'da barışçıl çözüme ABD'nin de katılması gerektiğini bildiren Esad, ancak barışın, ABD Başkanı George Bush yönetiminde mümkün olmadığını belirtti.

  Amerikan Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, 12 temmuzda başlayan İsrail-Hizbullah çatışmalarından kısa süre önce yaptığı açıklamada, artık aşırı uçların etkisinin olmadığı yeni bir Ortadoğu'nun zamanının geldiğini söylemişti.
  Washington yönetimi, İran ve Suriye'yi bölgedeki terörist hareketlere destek vermek ve istikrarsızlığın sebebi olmakla suçluyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı