Gündem Haberleri

  Eş katili ile depoda 9,5 saatlik pazarlık

  Kemal KARADAĞ/ÇORUM, (DHA)
  02.10.2008 - 09:46 | Son Güncelleme:

  Çorum'da boşanma davası açan eşini bıçaklayarak öldürdükten sonra kaçan ve polis ekiplerince sıkıştırılınca, tüfekle intihar etmek isteyen zanlı, 9.5 saatin ardından teslim oldu.

  Çorum’da el arabasında terlik satan 55 yaşındaki Aydın O., kendisine boşanma davası açan 25 yıllık eşi aynı yaştaki Gülendam O’yu, önceki gün 3 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Olaydan sonra kaçan Aydın O., dün gece saklandığı bir depoda kıstırıldı. Polisleri gören zanlı, çenesine pompalı tüfek dayayarak intihar edeceğini söyledi. Ancak 9.5 saatlik direnişin ardından katil zanlısı, soğuk hava ve uykusuzluğa dayanamayarak sabah saat 05.30’da polise teslim oldu. Çevrede toplanan vatandaşlar cips ve çekirdek yiyerek zanlı ile polis arasındaki pazarlığı heyecanla izledi.

  Aydın O., 2 gün önce 25 yıllık eşi Gülendam O’yu boşanma davası açtığı için 3 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Olaydan sonra kayıplara karışan 2 çocuk babası Aydın O’nun yerini yapılan bir ihbarla tespit eden polisler, hemen harekete geçti. Dün saat 20.00’de evinin yakınlarında dolaşan katil zanlısı polisleri fark edince kaçarak aynı mahallede bulunan bir depoya saklandı.

  Polis ‘akrep’ adı verilen zırhlı aracı da deponun önünde konuşlandırdı. Ambulans getirildi. Deponun çevresine de güvenlik şeridi ile çember oluştururken, bir yandan da kaçacak yeri olmayan Aydın O’ya teslim olması için çağrıda bulundu. Ancak, polisin teslim çağrısını dinlemeyen zanlı, yanında bulunan pompalı tüfeği çenesine dayayarak “İçeriyi giren olursa kendimi öldürürüm” diyerek bağırdı. Bunun üzerine polis, katil zanlısını ikna etmeye çalıştı. Bu sırada çevrede bulunan vatandaşlar, güvenlik şeridinin ardından olup biteni çekirdek ve cips yiyerek heyecanla izlemeye başladı.

  İLAÇLI SUYU İÇMEDİ

  Polis, saatler geçmesine rağmen teslim olmayan Aydın O’yu içinde uyku ilacı bulunan su şişesi attı. Ancak zanlı, “Sizin gönderdiğiniz hiç bir şeyi içmem” diyerek suyu geri gönderdi. Bu sırada olay yerine Almanya’da yaşayan ve bayram tatili için memleketine gelen Aydın O’nun kızı 25 yaşındaki Bahar O. getirildi. Genç kadının da ikna çalışmaları sonuçsuz kaldı.

  EŞİNİ SORDU

  Bıçakladığı eşinin öldüğünü bilmeyen Aydın O, kendisini ikna etmeye çalışan polislere eşinin sağlık durumunu sordu. Polisler de, “Eşin iyi, hastanede tedavi görüyor. Teslim ol, birlikte hastaneye ziyarete gidelim” diyerek zanlıyı ikna etmek istedi. Ancak katil zanlısı yine teslim olmadı. Bunun üzerine Emniyet Müdürü İsmail Karaman’ın talimatıyla olay yerine Psikiyatrist Uzman Doktor Selim Demirci çağrıldı. Demirci’nin yaklaşık 1.5 saat süren ikna çalışması da sonuçsuz kaldı.

  Bu sırada olay yerine gelen basın mensuplarını da gören Aydın O, daha önceden tanıdığı bir yerel televizyonda çalışan kameraman ile görüşmek istediğini, röportaj yaparsa teslim olacağını söyledi. Polis de kameramanı deponun bahçesine getirdi. Ancak polis, zanlıdan tüfeği bırakmazsa kameramanı göndermeyeceğini belirtti. Zanlı, polisin bu teklifini de kabul etmedi.

  SOĞUK VE UYKUSUZLUK BASTIRINCA YAKALANDI

  Yapılan bütün ikna çalışmalarına rağmen bir türlü teslim olmayan Aydın O, sabah saat 05.30’da elindeki tüfeği bıraktı. Yorgunluktan bitkin halde olan zanlı 5 dereceye düşen hava sıcaklığına ve uykusuzluğa daha fazla dayanamayınca polise teslim oldu.

  Zanlının sık sık eşiyle kavga ettiği ve 3 ay önce de kendisini iç çamaşırları ile sokağa attığı ileri sürüldü. Bıçaklanarak öldürülen Gülendam O’nun ise bu olay üzerine kocasına boşanma davası açıp, ayrı yaşamaya başladığı belirtildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı