« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Es Es'te Önder Özen sesleri

İstifa kararı alan Ertuğrul Sağlam'ın yerine teknik direktör arayışına giren Eskişehirspor, Beşiktaş'ın eski futbol direktörü Önder Özen'i gündemine aldı. Diğer aday ise Michael Skibbe.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gaziantepspor mağlubiyeti sonrasında Ertuğrul Sağlam'ın görevi bırakması, Eskişehirspor'da yeni teknik direktör arayışları başlattı. Yönetimin gündeminde ise iki isim öne çıktı; Önder Özen ve Michael Skibbe.

Tecrübeli hoca maç sonunda yaptığı açıklamada ekonomik krizin yarattığı sıkıntıya da dikkat çekerek; "Bu şartlarda bu imkanlarla, bu oyuncu grubuyla beklentilere cevap vermemiz zor. Böyle olunca herkesin motivasyonu bozuluyor. Taraftar da biz de üzülüyoruz. Oyuncuların ve camianın motivasyou açısından bazı şeylerin değişmesi gerektiği ortaya çıktı. Bunu da yapmak lazım" demişti.

ÖZEN VE SKIBBE İSİMLERİ ÖNE ÇIKTI
Bütün çababarına rağmen Ertuğrul Sağlam'ı istifadan döndüremeyen kırmızı siyahlı yöneticiler, Beşiktaş'ın eski futbol direktörü Önder Özen ve takımı 2011'de çalıştıran Michael Skibbe'yi gündeme aldı. Bazı yöneticiler, 2011'de Hertha Berlin'den gelen teklif sonrasında takımı bırakıp gitmesi nedeniyle Skibbe ismine soğuk bakıyor. Skibbe ayrıca halen İsviçre'nin Grasshopper takımını çalıştırıyor.

Siyah kırmızılı yönetimde ismi öne çıkan bir başka isim de Önder Özen oldu. Eskişehirli olan ve taraftarların sıcak baktığı isim yönetim tarafından da ciddi bir alternatif olarak düşünülüyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz