Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Es Es'te Hoşcan dönemi

Eskişehirspor Kulübü'nün seçimli olağan genel kurulu sonunda Mesut Hoşcan, kulübün yeni başkanı oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Seçimlerde 4 sandıkta 722 delegenin 681'i oy kullanırken, bu oyların 7'si geçersiz sayıldı. Halil Ünal'ın 305, Mesut Hoşcan'ın 369 oy aldığı seçimlerin ardından iki aday, birlikte fotoğraf çektirdi.

Hoşcan, yaptığı konuşmada, Eskişehirspor'un ilk kez seçimli bir genel kurulda "değişime varız" dediğini söyledi.

Seçimi kazanmak için çok çalıştıklarını ifade eden Hoşcan, şöyle konuştu:

"Haksızlıklara, gereksiz eleştirilere uğradık. 'Önce Güven' ekibi olarak bu işi bitirdik. Seçimlerle ilgili söylediklerimizin hepsini yapacağız. Yapacak çok işimiz var. Yurt dışından, yurt içinden gelen tüm kongre üyelerimize, Eskişehirspor adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. İnşallah bu değişim rüzgarı, Eskişehirspor'un çıtasını yükseklere getirecek. Avrupa kupalarına sürekli giden ve şampiyonluğa oynayan bir kadro yapacağız. Hiçbir şaibeye gerek kalmadan bu işi bitirdik. Seçimin ardından mevcut yönetimi de kapılara kadar uğurladık. Bundan sonra işimize bakacağız."

HOŞCAN: SAĞLAM İLE PRENSİPTE ANLAŞTIK

Eskişehirspor Kulübü'nün bugün yapılan olağan genel kurulunda başkanlığa seçilen Mesut Hoşcan, "Ertuğrul Sağlam ile prensipte anlaştık. Hiçbir sıkıntımız yok" dedi.

Hoşcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, çok önemli, ulvi ve kutsal bir görev olan Eskişehirspor başkanlığına seçildiğini ifade etti.

Eskişehirspor taraftarının değişim istediğini anlatan Hoşcan, "Bu değişime delegeler de kulak verdi. Gereğini yaptılar. Zor bir seçim oldu. Bütün sandıklardan başarıyla çıktık. Bundan sonra hep birlikte Eskişehirspor'umuzu daha iyi yerlere taşımak için mücadele edeceğiz. Eskişehirspor'umuzun eski dik duruşunu, Anadolu efsanesi değerlerini ve maneviyatını yeniden kuracağız ve yaşatacağız. Bütün camiamıza hayırlı olsun" dedi.

- "Türk futbolunda da değişime gerek var"

Hoşcan, nasıl bir takım teslim alacaklarını bilemediklerini belirterek, şunları söyledi:

"Biraz sorunlarımız var. Hafta başından itibaren bakacağız. Ertuğrul Sağlam ile prensipte anlaştık. Hiçbir sıkıntımız yok. Kendisi bu gece Eskişehir'e geliyor. Şu anda yolda. Son detaylarla ilgili görüşmelerimizi yapacağız. Ondan sonra gerekli ne varsa bu yönetim onları yapacak. Öncelikle şeffaflığa, güvene ve Fair-Play'e dikkat etmemiz lazım. Türk futbolunda da değişime gerek var."


Bunları da Beğenebilirsiniz