« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Es Es'te hedef gruplara kalmak

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Ziraat Türkiye Kupası'nda Çıksalınspor'la yapacakları maça ciddi hazırlanacaklarını belirtti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ES ES SİVASSPOR MAÇINDAKİ HATALARINI EZBERLİYOR

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Ziraat Türkiye Kupası'nda Çıksalınspor'la yapacakları maça ciddi hazırlanacaklarını belirterek, "Kupadaki hedefimiz, ilk fırsatta gruplara kalabilmek ve daha sonra final oynayıp Türkiye Kupası'nı kazanmaktır" dedi. Sağlam, Ziraat Türkiye Kupası 2. tur mücadelesinde 25 Eylül'de Eskişehir Atatürk Stadı'nda Çıksalınspor'la yapacakları maçı değerlendirdi. "Futbol, enteresan bir oyun. Hiçbir zaman rakibi küçümsemeye gelmiyor" diyen Sağlam, şunları kaydetti:

"Kupa bizim daha evvel de başımıza geldi. Bursaspor'dayken kendi sahamızda Kırıkhan'ı yenememiştik, 3. Lig takımıydı. Yani geçmişe baktığımız zaman tecrübemizde var açıkçası. O yüzden bu karşılaşmaya da çok ciddi bakıp, çok ciddi değerlendirip, rakibi küçümsemeden, karşımızda 11 oyuncunun olacağını düşünerek, ciddi bir biçimde hazırlanacağız. Kalabalık kadroların önemi ve değeri buralarda ortaya çıkıyor. Oynatamadığımız, görev veremediğimiz ya da antrenmanda çok iyi çalışıp da şans bulamayan ama kendini göstermek, takıma girmek için çırpınan, canla başla mücadele eden kardeşlerimize, Çıksalınspor maçında görev vereceğiz."

Sağlam, Ziraat Türkiye Kupası'nda hedeflerinin beli olduğunu vurgulayarak, "Kupadaki hedefimiz, ilk fırsatta gruplara kalabilmek ve daha sonra final oynayıp Türkiye Kupası'nı kazanmaktır. Başka bir amacımız olamaz. Kupa, lige nazaran sonuca daha kolay gidebileceğiniz bir platform" açıklamasını yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler