« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Es-Es'te galibiyet sevinci

Kendi sahasında Galatasaray'ı 4-2 yenen Eskişehirspor taraftarlarını sevindirdi. maç sonrası Es-Es taraftarları sokaklarda sevinç gösterilerinde bulundu.

Hakan TÜRKTAN/ESKİŞEHİR, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, maç sonrasında düzenlenen basın toplantısında galibiyeti hak ettiklerini söyledi. Çalımbay, şunları kaydetti:

GALİBİYETİ HAK ETTİK

“Her şeyden önce, 12 yıl sonra Galatasaray takımı buraya geldi. Eskişehir camiasında çok büyük bir heyecan vardı. Bizim de bu maçtan puan ya da puanlarla ayrılmamız gerekiyordu. Bütün düşüncemiz oydu. Bundan önce oynadığımız Bursa ve Kocaelispor maçları tecrübe ve takıma güven açısından çok iyi şeyler kazandırdı. Bu maça da çok çok iyi başladık.Ama maalesef yine öne geçtiğimiz zaman tecrübesizlik ve rakibimizde en iyi oyuncuların da bir arada olmasından dolayı futbolcularımız kapandı. Bununla birlikte gereksiz goller yedik. Ama hiçbir zaman da maçı bırakmadık. Maçın sonlarında da olsa maçı kazanmayı bildik. Karşımızdaki takım Galatasaray. Çok iyi bir takım, çok iyi bir kadrosu var. Şuan Türkiye'de çok iyi bir grafik yakaladı ve Avrupa’da çok iyi bir grafik yakaladı. Bizim de kazanmamız gerekiyordu. Bütün arkadaşlarımı canı gönülden kutluyorum. Maçın başından sonuna kadar hiçbir zaman oyunu bırakmadılar. Yaptığımız değişiklikler ve oyuna yeni giren arkadaşlarımız da olumlu işler yaptılar. hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Ancak bu galibiyetle lig bitmiyor. Tersi de olsaydı lig bitmiyor. Uzun bir maraton. Önemli olan ligin sonu. Şuan çok iyi bir grafik yakaladık. İnşallah sonuna kadar devam ettiririz. Önümüzdeki hafta yine Türkiye’nin 3 büyük takımından biri olan Fenerbahçe ile kendi sahamızda oynayacağız. Ona da yine kazanmak için çıkacağız. Hiçbir maçımıza beraberlik düşüncesiyle veya kapanalım düşüncesiyle hiçbir zaman çıkmıyoruz. Fenerbahçe maçına da kazanmak için çıkacağız ve elimizden gelen her şeyi yapacağız. İnşallah ligin sonunu da iyi bir şekilde bitiririz. Arkadaşlarımı kutluyorum. Galatasaraylı futbolcunun attığı golde topu elle alıp almadığını görmedim. Olur bunlar, hakemler bize de diğer takımlara da hata yapabiliyorlar. Futbolun içinde her şey oluyor.”

Galatasaray Teknik Direktörü Michael Heinz Skibbe de basın toplantısında yaptığı konuşmada böyle bir mağlübiyet beklemediklerini, 2-2'den sonra raydan çıktıklarını söyledi. Skibbe şöyle konuştu:

‘2-2'DEN SONRA RAYDAN ÇIKTIK’

“Bu akşam her şeyden önce Eskişehirspor'u tebrik ediyorum. Maçın ilk 20 dakikasında tempomuzu bulamadık. Zorlandık. Son 2 maçımızda hem fiziksel hem de psikolojik açıdan çok kuvvet sarf etmişiz. 25’inci dakikadan itibaren çok daha iyi oynamaya başladık. İkinci devre ilerleyen dakikalara kadar maçı kontrol edebildik. 2-1’de öne geçtik. Maçın 2-2 olması bizi raylarımızdan çıkardı. 2-2’den sonra galip gelmek için daha çok ileriye çıkıp galibiyeti isteyince kontra ataklara yakalandık. Maçı da kaybettik. Bugünkü mağlubiyet bizim için şansız. Çünkü ligdeki ilk 3 sıradaki yerimizi alabilirdik. Şimdi bir daha ki içeride oynayacağımız lig maçı daha da önemli oldu. Çünkü, liderle kontağı kaybetmemek için galibiyet almamız gerekir. Maç sonrasında Sabri'yi içeriye yolladım çünkü hakemle herhangi bir şekilde tartışmanın anlamı yoktu. Eskişehir yeni ligimize katılan bir takım ama bugüne kadar işini iyi yaptığını görüyoruz. Bu sene de düşme potasında olacağını sanmıyorum. Hakemin pozisyonlarda doğru kararı verdiğini umuyorum. Bazı pozisyonlar önemliydi. Bunlar her iki takım için de önemli kararlardı. Böyle bir mağlubiyeti beklemiyorduk. Biz buraya ligdeki durumumuzu iyileştirmeye gelmiştik. 2-1 öndeyken 3-1’e daha yakındık. Lincoln'un eksikliğini bu maçta hissettik. tabi ki Nonda’nın da sakatlanıp oyundan çıkması da bir etkendi. Sakat oyuncularımdan dolayı elim kolum bağlı olduğu için takımda değişikliğe gidemedim.”

Galatasaray Kulubü Başkanı Adnan Polat, maç sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Polat, galibiyeti hak etmediklerini söyleyerek şöyle dedi:

POLAT: ‘GALİBİYLETİ HAK ETMEDİK’

“Kötü oynadık. Ancak hakem üçlüsünün de skorda büyük etkisi bulunuyor. Bir İstanbul takımına İstanbul hakemlerinin verilmesi yanlış. Eskişehirspor'un başarısını kutluyorum. İyi oynadılar. Galibiyeti hak ettiler. Biz bu kötü oyunumuzla galibiyet almayı hak etmedik.”

Bunları da Beğenebilirsiniz