« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Es Es hakem şikayetlerini Federasyona iletti

Eskişehirspor Kulübü Basın Sözcüsü Bekir Sıtkı Saraç, "Spor, sadece spor olarak görülmelidir. Centilmenlik ve karşılıklı olarak birbirine sevgi, saygı ön planda olmalıdır. Toplum olarak buna ihtiyacımız var. Spor alanlarında şiddetin son bulması lazım" dedi.

AA
SON GÜNCELLEME

Saraç, Eskişehir Atatürk Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Spor Toto Süper Lig'de bütün rakiplerin zorlu olduğunu belirtti. Siyah-kırmızılı takımın Antalyaspor'u 2-1 mağlup etmesinin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Saraç, geçen haftayı üç puanla kapatmanın kendileri açısından moral kaynağı oluşturduğunu dile getirdi. Futbolcuları Necati Ateş'e, Antalyaspor maçında bazı taraftarların oyundan alındığı sırada gösterdiği tepkiyi anlamsız ve yanlış bulduklarını vurgulayan Saraç, şunları kaydetti: "Necati Ateş, Eskişehirspor'un çok önemli bir futbolcusudur. Profesyonel spor ve aile yaşantısı vardır. Takım disiplinine uymaktadır. Antrenmanlarda ve maçlarda gösterdiği performanstan memnunuz. Eskişehirspor camiasına ve taraftarlarına büyük sevgi ve saygıyla bağlıdır. Antalya maçında da hocasının verdiği görevleri tam manasıyla yerine getirmiştir. Attığımız ilk golün asistini mükemmel ara pasıyla yapmıştır, yeteneğini orada da göstermiştir. Üç puanın alınmasında da büyük katkısı vardır. Futbolcuların moralini bozacak bu tip hareketlerin tekrar etmemesini diliyoruz."

Necati'ye yabancı madde atılmasına soruşturma
Saraç, bir gazetecinin sorusu üzerine, Necati'ye atılan yabancı maddelerle ilgili emniyetin ve savcılığın soruşturma başlattığını açıklayarak, şöyle devam etti: "6222 sayılı kanun, bazı eksikliklerine ve uygulamadaki zorluklarına rağmen ağır bir kanundur. Son Beşiktaş-Galatasaray maçında çıkan olaylardan sonra da sanıyorum, buradaki cezalar daha da artırılarak devam edecektir. Artık, Türkiye'de bütün futbol takımlarının taraftarları aklını başına almalıdır. Yani spor, sadece spor olarak görülmelidir. Centilmenlik ve karşılıklı olarak birbirine sevgi, saygı ön planda olmalıdır. Toplum olarak buna ihtiyacımız var. Spor alanlarında şiddetin son bulması lazım. Hele hele kendi takımının bir futbolcusuna karşı böyle bir hareket yapmış insanları anlamakta güçlük çekiyoruz. Emniyet ve savcılık soruşturma başlattı, şahsın kimliği de tespit edilmiş, görüntüleri de var. Bununla ilgili yasal süreci başlatacaklar."

"Hakemle ilgili şikayetlerimizi federasyona ulaştırdık"
Bu arada, birkaç haftadır maçlarını yöneten hakemlerin hatalarından fazlasıyla şikayetçi olduklarını anımsatan Saraç, "Yönetim kurulu başkanımız Sayın Mesut Hoşcan, Futbol Federasyonu Başkanı ile son maçı da detaylı bir şekilde konuştu ve kendisinden ilk fırsatta bizim maçımızın görüntülerini seyretmesini rica etti. Hakemle ilgili şikayetlerimizi federasyona ulaştırdık. İnşallah önümüzdeki maçlarda bu tip hakem hatalarına düşülmemesini diliyoruz. Sadece kendimiz için değil, tüm maçlarda doğru yönetim bekliyoruz. Kazanan, sportif anlamda kendi gücüyle maçı sahada kazansın" diye konuştu.

Eskişehirspor-Çıksalınspor maçı bilet fiyatları
Öte yandan, Ziraat Türkiye Kupası 2. tur mücadelesinde, Spor Toto 3. Lig takımlarından Çıksalınspor'la Eskişehir Atatürk Stadı'nda 25 Eylül'de yapacakları maçın bilet fiyatlarını da belirlediklerini bildiren Saraç, biletlerin, açık tribün 10, kapalı tribününün tamamının ise 20 liradan satışa sunulacağını aktardı. Kombine biletlerin bu maçta da geçerli olduğunu belirten Saraç, Es-Es taraftarlarını Çıksalınspor maçına davet etti.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler