Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Es Es galibiyet istiyor

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, 12 yıl aradan sonra çıktıkları Süper Lig'de 5 haftadır galibiyet yüzü görmediklerini belirterek, "Kocaelispor'u yenip galibiyeti tatmak istiyoruz" dedi.

SAADET KEFAL / ESKİŞEHİR - DHA
SON GÜNCELLEME

Kulüp Başkanı Halil Ünal, oynadıkları 5 maçta 2 mağlubiyet ve 3 beraberlik aldıklarını,bu maçlarda rakipleri karşısında ezilmediklerini söyledi. Geçtiğimiz hafta deplasmandaki Kayserispor maçında da futbolcularının iyi top oynadığını, bir penaltılarının verilmediğini, inanılmaz gol fırsatlarını kaçırdıklarını ifade eden Ünal, şöyle devam etti:

"Kayserispor maçında futbolcularım son dakikalara kadar formasına yakışır inanılmaz bir mücadele verdiler. Çok bol gol pozisyonu yakaladılar. Hatta Kayseri'yi eze eze top oynadılar. Yüzde yüz penaltımızı hakem vermedi. O penaltı verilmiş olsaydı, gol olacaktı,beraberliği yakalayıp maçın seyrini değiştirerek belki de sahadan galibiyetle ayrılacaktık. Ama maalesef mağlubiyetle döndük."

Kayserispor maçının geride kaldığı, bu hafta kendi sahalarında oynayacakları Kocaelispor maçının kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, hedeflerinin 3 puan olduğunu söyledi. Galibiyeti tatmak istediklerini ifade eden Ünal, şunları söyledi:

"Bu hafta kendi sahamızda oynayacağımız Kocaelispor maçı bizim için çok önemli. Kocaelispor'u yenip 3 puan alarak galibiyeti tatmak istiyoruz. Eskişehirspor Süper Lig'de kendisine yakışır bir biçimde futbol oynuyor. Artık bundan sonra oynadığı bu futbolun karşığı galibiyet olmalı. Eskişehirspor Anadolu'da futbol kültürü çok iyi olan bir camiadır. Taraftarımız bugüne kadar hep bize sabırla destek verdi. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Kocaelispor maçında da onlardan destek bekliyoruz. Gelsinler takımlarına sahip çıksınlar. Kocaelispor maçında Eskişehirspor'a yakışır bir futbol oynayıp 3 puanı almak istiyoruz. Bunun için de çok çalışıyoruz. Allah çok çalışana verir. Biz bayram yapmayıp antrenman yapıyoruz. Kocaelispor'u evimizde en iyi şekilde misafir edeceğiz ama 3 puanı da alacağız."


Bunları da Beğenebilirsiniz