HAKKARİ HABERLERİ

Eş Başkanlardan Çalışmalara İlişkin Açıklama

IHA
06.07.2015 - 13:31Son Güncelleme :

EŞ BAŞKANLAR ÇALIŞMALARA İLİŞKİN AÇIKLAMALARDA BULUNDULAR

IHA

Hakkari Belediyesi eş başkanları, kent merkezinde gerçekleştirilen altyapı, üstyapı ve imar çalışmalarına ilişkin bir açıklamada bulundu.
Kent merkezinde yıllardır yaşanan temel altyapı, üstyapı ve imar sorunlarını çözmek için geliştirdiği ve hayata geçirmek için başlattığı proje çalışmaları kapsamında mahallelerde yurttaşların yaşadığı yol, su ve benzeri sorunlara ilişkin eş başkanlar Dilek Hatipoğlu ve Nurullah Çiftçi ortak bir açıklama yaptılar. Açıklamada; “Hakkari’nin ciddi altyapı, üstyapı ve imar sorunları bulunmakta olup, yıllardır yaşanan bu sorunların çözümü için büyük bir gayret içerisine girdik. Başta kentimizin temel ve acil sorunlarını çözmek için devraldığımız projelerle birlikte projeler geliştirdik ve bu projelerin bir an önce hayata geçmesi için çalışmalar başlattık. Tabi bu projelerimiz içerisinde içme suyu, kanalizasyon, yeni yollar, kent estetiği, park ve bahçeler, tadilat ve onarımlar gibi çalışmalar yer alıyor. Bu çalışmalar yavaş yavaş başlamış olup, kent merkezimizde bir çalışma hareketliliği oluşmuştur. Çalışma haritamız kentimizin hemen hemen tüm mahallelerini içerisinde bulundurmaktadır. Bu nedenledir ki mahallelerimizde kazı, döşeme, yol açma ve su depoları gibi çalışmalar başlatılmış olup, yurttaşlarımız başta yollar olmak üzere bir takım sorunlar ile karşılaşmak durumundadır. Tabi ki başta bizlerde bu durumlardan memnun olmadığımız gibi, yurttaşlarımıza verdiğimiz bu rahatsızlığın en asgariye indirilmesi, geçici çözümlerin oluşturulması ve çalışmaların en kısa sürede tamamlanması için büyük bir gayret içerisindeyiz. Belediye eş eaşkanları olarak yürüttüğümüz çalışmaların daha hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için yurttaşlarımızın destek ve duyarlılığına ihtiyaç duyduğumuzu belirtir, daha güzel ve yaşanır bir Hakkari için sürdürdüğümüz çalışmalardan dolayı yurttaşlarımıza verdiğimiz rahatsızlıklardan ötürü özür dileriz” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hakkari haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hakkari ilinden Eş Başkanlardan Çalışmalara İlişkin Açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eş Başkanlardan Çalışmalara İlişkin Açıklama haberi güncellenecektir.

HAKKARİ NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:25
 • Guneş
  07:08
 • Öğle
  12:12
 • İkindi
  14:42
 • Akşam
  16:57
 • Yatsı
  18:28
Sayfa Başı