VAN HABERLERİ

Eş Başkan Keskin İran’da

IHA
02.09.2015 - 12:41Son Güncelleme :

ERCİŞ BELEDİYESİ EŞ BAŞKANI DİBA KESKİN, BAZI TOPLANTILARA KATILMAK ÜZERE İRAN'DA BULUNUYOR.

IHA

Van’ın Erciş Belediyesi Eş Başkanı Diba Keskin, Asyalı Belediye Başkanları Forumu’nun ( AMF) bu yıl Tahran ve Qazvin şehirlerinde düzenlenen “Asya Kentlerinde Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım, Kentsel Turizmin Kültür ve Ekonomisi” konulu toplantıya katıldı.
Erciş Belediyesi Eş Başkanı Diba Keskin, Asya Belediye Başkanları Forumu (AMF) için gittiği İran’da, Tahran Belediye Başkanı Mohammed Bagher Ghalifab tarafından gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Keskin’in dahil olduğu görüşmede, Ortadoğu’daki siyasi, ekonomik ve toplumsal sorunların kentler arasındaki ilişkilerin geliştirilmesiyle mümkün olabileceği belirtildi. Asya kıtasındaki belediyeler arasındaki işbirliğinin arttırılması ve ortak projeler geliştirilmesi amacıyla yapılan Asya Belediye Başkanları Forumu, bu yıl iki temel gündemle toplandı. “Asya kentlerindeki ulaşım sorunları ve turizm ile kalkınmanın nasıl geliştirilmesi gerektiği” gibi önemli konuların ele alındığı toplantıda Eş Başkan Keskin, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, Tahran Belediye Başkanı Mohammed Bagher Ghalifab ile görüştü. Gerçekleştirilen toplantıda Türkiye’deki eş başkanlık sistemi hakkında konuşan Keskin, eş başkanlığın toplumdaki kadın erkek arasındaki eşit temsiliyet için önemli olduğunu belirtti. Diba Keskin, ’’Eş başkanlık sistemi, ihmal edilmiş kadının yeniden kendi gücünü ve toplumsal karşılığını yakalayabilmesi anlamında oldukça önemlidir. Siyasal alandan toplumsal hizmetlere kadar yıllardır hakim olan erkek bakış açısının yanı sıra bir de kadın bakış açısını geliştiren bu sistem; ekonomik, politik ve toplumsal olarak da kadın ve erkeğin eşit temsiliyeti için itici bir güçtür’’ dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Eş Başkan Keskin İran’da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 12 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eş Başkan Keskin İran’da haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:06
 • Guneş
  06:48
 • Öğle
  12:03
 • İkindi
  14:41
 • Akşam
  16:58
 • Yatsı
  18:28
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı