Ege Haberleri

EGE

  Eş ararken tuzağa düştüler

  Turaç TOP / İZMİR(DHA)
  22 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 21 Mayıs 2010 - 21:04

  Televizyon kanallarına telefonlarını verip partner arayan kadınları ağlarına düşürerek paralarını ve değerli eşyalarını alıp ortadan kayboldukları ileri sürülen iki kişi yakalandı.

  İZMİR’de, bazı televizyon kanallarına telefonlarını verip partner arayan kadınları ağlarına düşürerek paralarını ve değerli eşyalarını alıp ortadan kayboldukları ileri sürülen H.K. ve M.Ç., polis tarafından yakalandı.

  Cep telefonunu verdi

  Üç kadını aynı yöntemle dolandıran iki zanlı, işlemlerinin ardından adliyeye sevkedildi.

  İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’ne başvuran E.Ç., Kocaeli’nde oturduğunu, televizyon kanalına verdiği cep telefonundan kendisine ulaşan H.K. (31) ve arkadaşı M.Ç. (31) ile tanıştığını bildirdi. E.Ç., davet üzerine İzmir’e geldiğini, kafeteryada otururken, içerisinde cep telefonu ve 170 TL bulunan çantasını çalıp kaçtıklarını dile getirdi. Şikayet üzerine soruşturma başlatan polis, H.K. ve M.Ç.’yi yakaladı.
  Gözaltına alınan iki zanlının, daha önce de Konya’da oturan N.G., Balıkesir’de oturan Ş.U. adlı kadınlarla aynı yöntemle tanışıp para ve değerli eşyalarını çaldıkları saptandı.

  Poliste kaydı var

  Zanlılardan, H.K.’nin 26, M.Ç.’nin de 3 ayrı dolandırıcılık olayında poliste kaydının olduğu anlaşıldı. Üç mağdur tarafından teşhis edilen iki zanlı, işlemlerinin ardından adliyeye sevkedildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı