« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Erzurum'un kalkınması spordan geçiyor"

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Lütfü Yücelik,

A.A.
SON GÜNCELLEME
Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Lütfü Yücelik, “Futbol olsun, kış sporları olsun hiç fark etmiyor. Hangi branşta olursa olsun insanların ilgisini sporun olduğu bölgeye çekmek mümkün. Erzurum'un ve bölgenin kalkınmasının yolu da spordan geçiyor” dedi.

Lütfü Yücelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgenin ekonomik anlamda kalkınmasının temelinde spor ve tanıtımın önemli olduğunu belirtti.
Spor alanında yapılan tesislerin kalkınmada öncü olacağını ifade eden Yücelik, “Sokağa çıktığınızda en gencinden, en yaşlısına kadar bütün insanlar sporun meraklısı. Futbol olsun, kış sporları olsun hiç fark etmiyor hangi branşta olursa olsun, insanların ilgisini sporun olduğu bölgeye çekmek mümkün. Erzurum'un ve bölgenin kalkınmasının yolu da spordan geçiyor” diye konuştu.

Yücelik, Spor Toto Süper Lig'de takımı olan kentlerin basında geniş yer aldığını belirterek, futbolun olduğu her yerde tanıtımın kendiliğinden oluştuğunu, bunun son örneğini Erzurum'da yapılan TFF Süper Kupa maçında gördüklerini söyledi.

Sporun sadece Erzurum için değil, bölgedeki diğer illerin de kurtuluşu olduğuna dikkati çeken Yücelik, şunları kaydetti: “Bölgedeki illerde birliktelik sağlanırsa kış olimpiyatları düzenlemek zor değil. Erzurum'a tesisler yapıldı ama buraları kullanmadıktan sonra pek bir işe yaramaz. Tesisleri kamu mantığıyla değil, özel mantıkla işletmemiz lazım. Her şeyi devletten beklemek olmaz. Kış sporları adına bütün tesisler yapıldı. Bizim o tesisleri iyi kullanmamız gerekiyor. Sporla kendimizi dünyaya tanıtırsak, ekonomik anlamda önemli bir ivme yakalanmış olur. Tekrar şunu belirtmekte yarar var. Bölgedeki şehirlerin, Spor Toto Süper Lig'de en az bir futbol takımı olsaydı bugün ekonomik anlamda sorunumuz olmazdı.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler