ERZURUM HABERLERİ

Erzurumlu Muhtarlar “Sosyal Güvence” İstiyor

IHA
26.02.2015 - 13:37Son Güncelleme :

ERZURUM KÖY VE MAHALLE MUHTARLARI DERNEK BAŞKANI FAHRİ EYİLOĞLU, TÜRKİYE ‘DE BİRÇOK MUHTARIN SOSYAL GÜVENCESİ OLMADIĞINI BELİRTEREK MUHTARLARIN SİGORTALARININ DEVLET TARAFINDAN YATIRILMASINI İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Erzurum Köy ve Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı Fahri Eyiloğlu, Türkiye ‘de birçok muhtarın sosyal güvencesi olmadığını belirterek muhtarların sigortalarının devlet tarafından yatırılmasını istediklerini söyledi.
Erzurum Köy ve Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı Fahri Eyiloğlu, Türkiye genelinde seçilerek görev yapan muhtarların bir çoğunun sosyal güvencesi olmadığını söyledi. Maaşlarının 850 TL olduğunu fakat sigortaları olmayan muhtarların sosyal güvence için 450 TL’sini Bağ-kura yatırdıklarını ifade ederek devlet tarafından muhtarlara sahip çıkılmasını istedi. Eyiloğlu,”Türkiye genelinde muhtarlarımızın sigortaları ve Bağ-kurları yok. Cumhurbaşkanımız muhtarlarımızın maaşlarını 850 TL yaptı ama sigorta primlerimiz ödenmiyor. Bu seçimlerde genel olarak hep gençler muhtar oldu ve bu muhtarlarımızın hiç birinin sosyal güvencesi yok. Sigortaları devlet tarafından ödenmiyor. 450 TL sigorta primleri tutuyor ama kendileri bu parayı ödeyemiyor ve şuanda da bir çok muhtarımız bağ-kurdan, sigortadan icralık olmuşlar. Biz devletimizden muhtarlarımızın sigortasının yatırılmasını istiyoruz. Erzurum’da bin 200 muhtarımız var emekli muhtarlarımız dışında diğer genç muhtarlarımızın hiç birinin sosyal güvencesi yok. Türkiye genelinde hiçbir muhtarımızın sigortası ve bağ-kuru yatırılmıyor. Biz muhtarlar olarak devlet tarafından sigortaların yatırılmasını istiyoruz.” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Erzurumlu Muhtarlar “Sosyal Güvence” İstiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 13 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzurumlu Muhtarlar “Sosyal Güvence” İstiyor haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:33
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:19
 • İkindi
  14:43
 • Akşam
  16:58
 • Yatsı
  18:33
Sayfa Başı