« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Erzurum'dan şampiyon fışkıracak

Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, kış sporlarında bundan sonra geleceği daha umutla baktıklarını söyledi.

Erzurum-DHA
SON GÜNCELLEME

Türkiye'nin 2011 Dünya Üniversite Kış Oyunlarıyla bir milat yaşadığını belirten Ayık, "Tesis olmadan ve bizde pek bilinmeyen 7 branşta eğer bayan ve erkek takımı oluşturup bu çocukları Kış Oyunları'nda yarıştırabiliyorsak bu çok büyük bir başarıdır. Tabir yerindeyse biz taşıma suyuyla sporcu yetiştirdik. Yurtdışındaki tesislerde sporcularımızı eğittik ve bu günlere getirdik" dedi.

Bundan sonrasının çok daha farklı olacağını dünyanın en mükemmel tesislerin Erzurum'da varolduğunu ifade eden Özer Ayık, "Bu tesislerden artık şampiyonlar çıkacak. Eğer biz tesis olmadan ve taşıma suyuyla şimdiye kadar kış sporlarında sporcu yetiştirmişsek, bundan sonrası için iddialı konuşuyorum; şampiyonlar yetiştireceğiz" diye konuştu. Erzurum'daki tesis ve tabiatın kendilerine Allah'ın bir lütfu olduğunu belirten Ayık, "Kayak sporunda geleceğe artık çok daha umutla bakıyorum" diye konuştu.

"ORGANİZASYON YÜZAKIMIZ"

Erzurum'daki Kış Oyunları'nı "yüz akımız" şeklinde değerlendiren Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, "Bu ülkemiz ve teşkilatımız adına gurur duyulacak bir olay" dedi. Türkiye'nin yaz oyunlarından sonra kış oyunlarından da yüzünün akıyla çıktığını ve başarılı organizasyonun yabancı ülke delegasyon başkanları tarafından kendilerine iletildiğini belirten Ayık, "Gönül isterdi ki sportif açıdan da başarılı olalım. Ama elimizden gelen buydu. Çocuklarımız çok önemli bir organizasyonda yarışacak bilgi, görgü ve tecrübelerini artırdı. Bu gelecek adına önemli." değerlendirmesini yaptı.

"CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK SPOR YATIRIMLARININ ERZURUM'A YAPILDI"

Cumhuriyet tarihinin en büyük spor yatırımlarının Erzurum'a yapıldığını ve bu tesislerde gelecekte Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonlarının yetişeceğini ifade eden Özer Ayık, önemli şampiyonaları Erzurum'a alacaklarının müjdesini verdi. 2012 yılında Kuzey Disiplini Gençler Dünya Şampiyonası'nın Erzurum'da yapılacağını belirten Ayık ayrıca 2013 ve 2014 yıllarında Avrupa, dünya şampiyonalarının birçoğunun burada yapılacağını sözlerine ekledi.

Spor organizasyonlarının yanı sıra Erzurum'da bundan sonra kış turizminin de çok gelişeceğini ve çeşitleneceğini kaydeden Ayık, farklı ülke sporcularının şehre gelmek için kendileriyle ikili anlaşmalar yaptığını ve bu durumun kentin geleceğine çok karlı yansıyacağını söyledi.


 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler